Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Józef Bilczewski, biskup
Pochmurno

8°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 96%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 23 Paź 2017

    Chwilowe opady deszczu 8°C 5°C

  • 24 Paź 2017

    Pochmurno 7°C 3°C

Radio Plus Radom /RADOM/Zaognia się spór o budowę bloku

Wiadomości z Radomia

Zaognia się spór o budowę bloku

13 czerwiec 2016 / Tekst

Mieszkańcy osiedla XV-lecia protestują przeciwko budowie bloku przy ul. Sowińskiego. Wspiera ich w tym radomska .Nowoczesna.

Wiele emocji budzi temat budowy bloku przy ul. Sowińskiego na os. XV-lecia. Mieszkańcy stanowczo sprzeciwiają się realizowaniu tej inwestycji, argumentując, że jest to jedyny zielony teren w okolicy - Mamy już ponad 600 podpisów, aby tak się nie stało. Obiecywało się nam, że powstanie tam park. Młodzi ludzie potrzebują w Radomiu pracy i dobrych zarobków, a nie mieszkań. Jeśli ten blok powstanie, ta część Radomia stanie się najbardziej zaludniona w naszym mieście - mówiła przedstawicielka mieszkańców.

Do protestu mieszkańców przyłączyli się politycy radomskiej .Nowoczesnej. - Władza, poprzednia i obecna, była ślepa i głucha na propozycje zagospodarowania terenu przy ul. Sowińskiego. Nie tylko nie miała ona własnej koncepcji, ale i lekceważyła głos ludzi, którzy najlepiej wiedzą, jakich zmian potrzebuje ich najbliższe otoczenie. Zachęcamy wszystkie ugrupowania polityczne i stowarzyszenia do poparcia, ponad podziałami, naszego protestu, a pana prezydenta by w końcu zaczął nas słuchać - mówił Patryk Fajdek mieszkaniec Os. XV-lecia i członek Zarządu radomskiej .Nowoczesnej.

Wiceprezydent miasta Konrad Frysztak zapewnia, że jego celem jest doprowadzenie do kompromisu, ale radomianom potrzebne są nowe mieszkania. - Będziemy się spotykać z mieszkańcami dopóki nie będą zadowoleni z rozwiązania, jakie wypracujemy. W tej chwili w mieście na mieszkania z zasobu gminy oczekuje 1200 rodzin.

Teren przy ul. Sowińskiego pozostaje na razie niezagospodarowany. W tej chwili znajduje się tam niszczejące boisko do piłki nożnej. 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

„Tora Tora Tora”

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 4 12
Indykpol AZS Olsztyn 4 11
Cuprum Lubin 5 11
GKS Katowice 5 9
Espadon Szczecin 5 9
ONICO Warszawa 5 8
Trefl Gdańsk 4 7
Jastrzębski Węgiel 4 7
Cerrad Czarni Radom 5 7
Łuczniczka Bydgoszcz 5 7
Asseco Resovia Rzeszów 4 6
MKS Będzin 5 5
PGE Skra Bełchatów 3 4
Dafi Społem Kielce 5 2
BBTS Bielsko-Biała 4 0
Aluron Virtu Warta Zawiercie 3 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA