Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Wawrzyniec z Brindisi, prezbiter i doktor Kościoła
Radio Plus Radom /RADOM/Zaskocz, zapamiętaj, zastosuj

Wiadomości z Radomia

Zaskocz, zapamiętaj, zastosuj

25 styczeń 2014 / Tekst

Już w najbliższy poniedziałek w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu rozpocznie się interaktywna wystawa "Mózg". Tym razem uczestnicy poznają odpowiedź na pytanie: Jak skutecznie się uczyć?

.

fot. ZST Radom
fot. ZST Radom

"Mózg" to impreza realizowana cyklicznie i doceniana tak przez uczniów, jak i nauczycieli. Koordynator wystawy, Tomasz Magnowski otrzymał tytuł Innowacyjnego Nauczyciela w konkursie firmy Microsoft. - To jest wystawa, która ma pomóc otworzyć oczy szerzej na świat i zacząć szukać samemu. Przede wszystkim jest to zabawa. Chcemy, żeby to nie było trudne, żeby uczestnicy interaktywnie wchodzili w naszą grę - mówi Tomasz Magnowski.
Tegorocznej wystawie będą towarzyszyły hasła: 1. Zaskocz (się), 2. Zapamiętaj (sobie) 3. Zastosuj (sobie). Uczniowie będą mieli do dyspozycji urządzenie do skanowania EEG, czyli zobaczą co się dzieje w danej chwili w mózgu. Przekonają się także, że cały czas się uczą. - Jeżeli nauczyciel mówi, że się nie uczysz, to nieprawda - prowokuje Tomasz Magnowski. Uczenie się z pomocą muzyki, wykorzystywanie skojarzeń, biofeedback, gry edukacyjne to tylko niektóre propozycje zwiększenia efektywności uczenia się. Prawdziwym hitem może być sterowanie helikopterem z użyciem wyłącznie i az naszego mózgu.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.


Wystawa potrwa do 7 lutego. Zwiedzać ją będzie można w godz. od 9 do 14

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Hotel California"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4