Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: 24 marca - św. Katarzyna Szwedzka, zakonnica
Radio Plus Radom /RADOM/Zatrzymany przedsiębiorca. 6 mln zł łapówki w tle

Wiadomości z Radomia

Zatrzymany przedsiębiorca. 6 mln zł łapówki w tle

12 lipiec 2018 / Tekst

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało Edwarda S., znanego przedsiębiorcę z powiatu grójeckiego. To duża afera, w której wcześniej zatrzymanych zostało już pięć osób. Grupa ta powoływała się na wpływy i domagała się łapówki w wysokości 6 mln zł.

Zatrzymany przedsiębiorca. 6 mln zł łapówki w tle
fot. https://cba.gov.pl

Śledztwo prowadzi łódzka delegatura CBA nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Zatrzymanych zostało w sumie sześć osób. Przed biznesmenem z ziemi grójeckiej byli to 2 przedsiębiorcy z Łodzi, biznesmen z Krakowa, właściciel gruntów pochodzący z Szydłowca i obcokrajowiec. Grupa ta wiele oferowała, wiele obiecywała, powołując się na szerokie kontakty m.in. z parlamentarzystami, pracownikami ministerstw, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. 

- Za 6 mln zł łapówki, która miała być wręczona decydentom i mającym lobbować, załatwiać sprawę, parlamentarzystom i urzędnikom zatrzymani oferowali koncesję, zezwolenia na eksploatację, odrolnienie 50 ha terenu leżącego pomiędzy Kielcami a Radomiem oraz przede wszystkim wysokie rządowe kontrakty na odbiór kruszywa z górniczej odkrywki z przeznaczeniem na budowę m.in. Centralnego Portu Komunikacyjnego i autostrad. Ustalenia CBA wskazują, że znany biznesmen miał swoją osobą uwiarygadniać cały proceder - informuje Piotr Kaczorek, rzecznik CBA.

Warto dodać, że wplywy były w rzeczywistości wymyślone, choć odbywały się spotkania w załatwianych sprawach w instytucjach i biurach parlamentarzystów bez ich udziału. 

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Czas relaksu

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 23 59
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Cerrad Czarni Radom 24 42
Aluron Virtu Warta Zawiercie 23 40
PGE Skra Bełchatów 23 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 23 27
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 23 20
MKS Będzin 23 7
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4