Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Józef Bilczewski, biskup
Pochmurno

8°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 96%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 23 Paź 2017

    Chwilowe opady deszczu 8°C 5°C

  • 24 Paź 2017

    Pochmurno 7°C 3°C

Radio Plus Radom /RADOM/Zebrali podpisy, bo nie chcą bloku!

Wiadomości z Radomia

Zebrali podpisy, bo nie chcą bloku!

27 czerwiec 2016 / Tekst
foto: Magdalena Gliszczyńska
Nowoczesna wspólnie z mieszkańcami XV-lecia zebrała ponad 1000 podpisów pod petycją wyrażającą sprzeciw wobec budowy nowego bloku przy ul. Sowińskiego. Jednocześnie apelują do władz miasta o zagospodarowanie tego terenu pod park rekreacyjny i dodatkowe miejsca parkingowe.

- Mieszkańcy XV-lecia, my wszyscy, mamy dość arogancji władz miasta. Najwyższy czas, aby zaczęła ona słuchać ludzi. Przestała lekceważyć naszgłos. Liczę, że prezydent, po otrzymaniu tej petycji, tych podpisów, opamięta się i zacznie w końcu działać w interesie mieszkańców, w interesielokalnych społeczności - powiedział Patryk Fajdek, członek zarządu Nowoczesnej w Radomiu i mieszkaniec XV-lecia.

Konferencja prasowa z udziałem działaczy Nowoczesnej i mieszkańców XV-lecia odbyła się dziś (poniedziałek, 27.06.) przed Urzędem Stanu Cywilnego przy ul. Moniuszki w Radomiu tuż przed sesją Rady Miejskiej.

Według mieszkańców teren wokół, którego toczy się spór powinien zostaćzagospodarowany pod budowę parku rekreacyjnego z nowym placem zabaw oraz siłownią na powietrzu. Przebudowie powinien ulec również ciąg komunikacyjny w celu stworzenia dodatkowych miejsc parkingowych.

- Przygotowujemy się do spotkania z mieszkańcami. Do tego spotkania na pewno dojdzie, ale chce zebrać odpowiednie materiały, chcemy być merytorycznie do tego przygotowani. Nie możemy podejmować decyzji dobrych, dla jakiejś grupy mieszkańców. 1000 podpisów co to jest w porównaniu z 217 tys. mieszkańców. Reprezentujemy wszystkich mieszkańców Radomia, i podejmiemy decyzje dobrą dla większości, ale spotkanie tak jak obiecałem będzie. Niestety niektóre grupy polityczne chcą na tym budować swoją pozycję, chcą dla siebie coś ugrać – komentuje całą sprawę Konrad Frysztak wiceprezydent Radomia.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

„Tora Tora Tora”

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 4 12
Indykpol AZS Olsztyn 4 11
Cuprum Lubin 5 11
GKS Katowice 5 9
Espadon Szczecin 5 9
ONICO Warszawa 5 8
Trefl Gdańsk 4 7
Jastrzębski Węgiel 4 7
Cerrad Czarni Radom 5 7
Łuczniczka Bydgoszcz 5 7
Asseco Resovia Rzeszów 4 6
MKS Będzin 5 5
PGE Skra Bełchatów 3 4
Dafi Społem Kielce 5 2
BBTS Bielsko-Biała 4 0
Aluron Virtu Warta Zawiercie 3 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA