Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 10 grudnia - Najświętsza Maryja Panna Loretańska
Opady

3°C

Radom

Opady

Wilgotność: 93%

Wiatr: 33.80 km/h

 • 10 Gru 2018

  Rain 5°C 0°C

 • 11 Gru 2018

  Pochmurno 2°C 0°C

Radio Plus Radom /RADOM/Zieloni Mikołajowie odwiedzają dzieci

Wiadomości z Radomia

Zieloni Mikołajowie odwiedzają dzieci

06 grudzień 2018 / Tekst

Po raz 9. kibice Radomiaka stają się Mikołajami. Trwa finał akcji "Zielony Mikołaj", dzięki którym pomoc trafia do najmłodszych radomian i nie tylko. 

Zieloni Mikołajowie odwiedzają dzieci
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom

Przez miesiąc zbierali słodycze, żywność, środki chemiczne i zabawki. Do worków zapakowali również kubki, smycze i inne gadżety związane z Radomiakiem. W Mikołajki założyli klubowe koszulki i bluzy, a także zielone czapki i wyruszyli w trasę. 

Pierwszym przystankiem Zielonych Mikołajów był Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu. Kibice odwiedzili małych pacjentów z chirurgii i pediatrii. Pacjenci i ich rodzice nie spodziewali się wizyty Mikołaja - zwłaszcza zielonego - jednak nie kryją radości: 

Wizyty zawsze są wyczekiwane, ale dla personelu szpitalnego przestały być niespodzianką. Paweł Strus - kierownik oddziału pediatrycznego - cieszy się, że kibice rokrocznie odwiedzają małych pacjentów. Zwraca również uwagę na wartość odwiedzin w procesie leczenia: 

Z gestu kibiców cieszy się również Zofia Rojek - kierownik zespołu pielęgniarskiego. - Kibice zawsze są mile widziani na naszym oddziale - przekonuje:

Po wizycie w szpitalu pojechali dalej. Odwiedzą również Dom Samotnej Matki oraz rodzinne domy dziecka. Akcja "Zielony Mikołaj" odbywa się już po raz dziewiąty i roku na rok cieszy się coraz większym wsparciem. Niektórzy przynoszą maskotki, inni żywność. Są również tacy, którzy na rzecz akcji przekazują pieniądze. - Cieszymy się, że ludzie darzą nas zaufaniem i w kibicach nie widzą jedynie stadionowych chuliganów - cieszą się organizatorzy, jednocześnie dziękując wszystkim, którzy dołożyli do zbiórki chociaż jedną cegiełkę. 

Ile udało się zebrać? Trudno to policzyć - do akcji chętnie włączyły się osoby prywatne, ale również całe firmy. Zbiórka nie powiodłaby się, gdyby nie kibice Radomiaka. Jak przyznają poświęcili dużo czasu i energii, jednak to praca, którą wykonuje się z uśmiechem na ustach. Sami nie czują się bohaterami, a pomoc potrzebującym uważają za coś naturalnego. O tegorocznym "Zielonym Mikołaju" opowiedzieli Kamil Molga, Paweł Świercz i Damian Grzywacz ze Stowarzyszenia "Tylko Radomiak":

 

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

3°C

Radom

Opady

Wilgotność: 93%

Wiatr: 33.80 km/h

 • 10 Gru 2018

  5°C 0°C

 • 11 Gru 2018

  2°C 0°C

ARTYSTA TYGODNIA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 8 23
Cerrad Czarni Radom 9 21
Aluron Virtu Warta Zawiercie 9 17
Jastrzębski Węgiel 8 16
Stocznia Szczecin 8 15
ONICO Warszawa 8 15
PGE Skra Bełchatów 9 15
Indykpol AZS Olsztyn 9 12
Trefl Gdańsk 8 11
GKS Katowice 8 10
Chemik Bydgoszcz 8 8
Cuprum Lubin 10 6
Asseco Resovia Rzeszów 9 5
MKS Będzin 9 5

POLECAMY

230x190 4

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA