Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 26 kwietnia - Najświętsza Maryja Panna, Matka Dobrej Rady
Radio Plus Radom /RADOM/Zieloni Mikołajowie odwiedzają dzieci

Wiadomości z Radomia

Zieloni Mikołajowie odwiedzają dzieci

06 grudzień 2018 / Tekst

Po raz 9. kibice Radomiaka stają się Mikołajami. Trwa finał akcji "Zielony Mikołaj", dzięki którym pomoc trafia do najmłodszych radomian i nie tylko. 

Zieloni Mikołajowie odwiedzają dzieci
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom

Przez miesiąc zbierali słodycze, żywność, środki chemiczne i zabawki. Do worków zapakowali również kubki, smycze i inne gadżety związane z Radomiakiem. W Mikołajki założyli klubowe koszulki i bluzy, a także zielone czapki i wyruszyli w trasę. 

Pierwszym przystankiem Zielonych Mikołajów był Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu. Kibice odwiedzili małych pacjentów z chirurgii i pediatrii. Pacjenci i ich rodzice nie spodziewali się wizyty Mikołaja - zwłaszcza zielonego - jednak nie kryją radości: 

Wizyty zawsze są wyczekiwane, ale dla personelu szpitalnego przestały być niespodzianką. Paweł Strus - kierownik oddziału pediatrycznego - cieszy się, że kibice rokrocznie odwiedzają małych pacjentów. Zwraca również uwagę na wartość odwiedzin w procesie leczenia: 

Z gestu kibiców cieszy się również Zofia Rojek - kierownik zespołu pielęgniarskiego. - Kibice zawsze są mile widziani na naszym oddziale - przekonuje:

Po wizycie w szpitalu pojechali dalej. Odwiedzą również Dom Samotnej Matki oraz rodzinne domy dziecka. Akcja "Zielony Mikołaj" odbywa się już po raz dziewiąty i roku na rok cieszy się coraz większym wsparciem. Niektórzy przynoszą maskotki, inni żywność. Są również tacy, którzy na rzecz akcji przekazują pieniądze. - Cieszymy się, że ludzie darzą nas zaufaniem i w kibicach nie widzą jedynie stadionowych chuliganów - cieszą się organizatorzy, jednocześnie dziękując wszystkim, którzy dołożyli do zbiórki chociaż jedną cegiełkę. 

Ile udało się zebrać? Trudno to policzyć - do akcji chętnie włączyły się osoby prywatne, ale również całe firmy. Zbiórka nie powiodłaby się, gdyby nie kibice Radomiaka. Jak przyznają poświęcili dużo czasu i energii, jednak to praca, którą wykonuje się z uśmiechem na ustach. Sami nie czują się bohaterami, a pomoc potrzebującym uważają za coś naturalnego. O tegorocznym "Zielonym Mikołaju" opowiedzieli Kamil Molga, Paweł Świercz i Damian Grzywacz ze Stowarzyszenia "Tylko Radomiak":

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Fields of Gold

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4