Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Aleksy, wyznawca
Radio Plus Radom /RADOM/"Złota dziesiątka" do Anglii!

Wiadomości z Radomia

"Złota dziesiątka" do Anglii!

07 czerwiec 2019 / Tekst

Dziesięcioro uczniów klas mundurowych wyjedzie na dziewięciodniowy międzynarodowy obóz szkoleniowy NATO dla kadetów w Longmoor w Anglii. 

"Złota dziesiątka" do Anglii!
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom

ZDZ to jedyna szkoła w Polsce, która została wytypowana do reprezentowania kraju w Wielkiej Brytanii. Celem wyjazdu jest realizacja kształcenia umiejętności i kompetencji uczniów w zakresie wiedzy z obszaru działań proobronnych i realizacji innnowacji pedagogicznej wojskowej. Uczniowie poznają tradycję, kulturę i historię Wielkiej Brytanii, rozwiną umiejętności posługiwania się językami obcymi, a także podniosą sprawność fizyczną. W planie obozu są m.in. szkolenia strzeleckie, testy z zasad bezpieczeństwa na obiektach poligonowych i strzelnicach, zajęcia i zawody sportowo-obronne. Odwiedzą również centrum szkoleniowe kadry oficerskiej armii brytyjskiej i najważniejsze miejsca w Londynie. W wyjeździe udział weźmie dziesięcioro uczniów oraz dwoje opiekunów. 

- Wyróżnienie wyjazdem to dowód naprawdę dobrej współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej w ramach pilotażowego programu klas mundurowych - mówi Katarzyna Kołodziejczyk - dyrektor Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Radomiu. Młodzież do wyjazdu przygotowywała się już od maja: 

Młodzież z radomskiego ZDZ po raz drugi wyjeżdża na tego typu spotkanie. - Jestem przekonany, że będzie to tradycją kolejnych wyjazdów - mówi wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz: 

Do Longmoor wyjedzie dziesięcioro uczniów. Wśród nich Julia Drabik, Natalia Nowocień i Dominik Kurowski. Uczniowie przyznają, że wyjazd pozwoli im udoskonalić zdobyte już umiejętności, poznać międzynarodowe standardy, ale również stanie się ułatwieniem na drodze do kariery wojskowej: 

Wyjazd potrwa od 27 czerwca do 7 lipca.  

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4