Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Monika Borysow-Dudowicz
Patron dnia: bł. Ludwika z Sabaudii, zakonnica
Radio Plus Radom /RADOM/Zmiana rozkładu jazdy PKP

Wiadomości z Radomia

Zmiana rozkładu jazdy PKP

04 wrzesień 2017 / Tekst

Od 3 września obowiązuje nowy rozkład jazdy pociągów. We wrześniu duże utrudnienia czekają podróżujących do Warszawy.

fot. Wiki/CC
fot. Wiki/CC

Nowy rozkład jazdy pociągów będzie obowiązywał do 14 października. Największe utrudnienia czekają podróżujących do Warszawy, którzy będą musieli przesiąść się do zastępczych autobusów.

- W związku z pracami utrzymaniowymi infrastruktury kolejowej wystąpią utrudnienia w kursowaniu pociągów. Niektóre połączenia kolejowe zostaną zastąpione komunikacją autobusową. Będzie to w dniach: 4 września na odcinku z Lesiowa do Radoma. Od 5 do 6 września będzie to odcinek Bartodzieje - Radom. 7 i 8 września na odcinku Bartodzieje - Lesiów. 9 września na odcinku Grabów nad Pilica do Strzyżyny. 10 października będzie to odcinek Kruszyna - Bartodzieje. Od 4 września do 22 września na odcinku Warka - Kruszyna i od 25 września do 10 października Dobieszyn - Radom - mówi Jolanta Maliszewska z Kolei Mazowieckich.

Karol Jakubowski z PKP PLK uspokaja, że prace będą prowadzone poza godzinami szczytu komunikacyjnego.

- Tutaj będziemy wymieniali szyny na torach. Zmiany w kursowaniu pociągów tak naprawdę dotyczą tego okresu między porannym a popołudniowym szczytem. Wtedy zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Bardzo ważną informacją jest to, że w trakcie prowadzonych prac, rano i po południu będą normalnie kursowały pociągi. Całość tych prac na początku września ma zapewnić dobre utrzymanie linii kolejowej oraz parametrów technicznych, aby nie wprowadzać dodatkowych, niepotrzebnych, ograniczeń prędkości - mówi Karol Jakubowski.

4 września na odcinku Lesiów - Radom prace będą prowadzone w godzinach od 8:00 do 16:00. 5-6 września na odcinku Bartodzieje - Radom w godzinach od 8:20 do 16:10. 7-8 września na trasie Bartodzieje - Lesiów w godz. 8:20 - 17:20. 9 września na odcinku Grabów nad Pilicią - Strzyżyna w godz. 8:50 - 16:20. Od 4 września (godz. 22:00) do 22 września (4:00) od poniedziałku do czwartku na odcinku Warka - Kruszyna. Od 25 września (22:00) do 10 października (4:00) od poniedziałku do czwartku na trasie Dobieszyn - Radom i 10 października w godzinach od 8:40 do 15:20 na odcinku Kruszyna - Bartodzieje.

Wciąż na duże utrudnienia mogą narzekać podróżujący z Radomia do Lublina. Tutaj od czerwca trwa remont i pociągiem dojedziemy tylko do Dęblina. Następnie musimy się przesiąść w zastępcze autobusy.

- Tutaj także informujemy o tych zmianach na stacjach i na przystankach. Także na stronach przewoźników można zdobyć potrzebne informacje o tym, jak sprawnie dojechać do Lublina, także z wykorzystaniem zastępczej komunikacji autobusowej - dodaje Karol Jakubowski z PKP PLK.

Zdania radomian odnośnie remontów są podzielone. Jedni wolą, żeby linie kolejowe pozostały niezmienione, inni uważają, że obecne utrudnienia zaprocentują w przyszłości.

Nie zmieni się liczba pociągów w kierunku Krakowa, Katowic, czy Kielc.

Remont linii Radom - Warszawa ma się zakończyć w 2021 roku. Największe utrudnienia mają nadejść pod koniec przyszłego roku. Remontowany będzie wtedy jednotorowy odcinek z Radomia do Warki. Przez około pół roku będzie funkcjonowała zastępcza komunikacja autobusowa. Po zakończniu inwestycji czas przejazdu z Radomia do Warszawy skróci się ze 135 min do 75 min.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4