Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Wawrzyniec z Brindisi, prezbiter i doktor Kościoła
Radio Plus Radom /RADOM/Zmiana wniosku ws. alei Wojska Polskiego

Wiadomości z Radomia

Zmiana wniosku ws. alei Wojska Polskiego

25 kwiecień 2019 / Tekst

Wojewoda mazowiecki skierował do Ministra Inwestycji i Rozwoju pismo dotyczące dofinansowania przebudowy alei Wojska Polskiego w Radomiu. Chodzi o zmianę zakresu rzeczowego objętego dofinansowaniem. Dzięki temu będzie można z jednej strony rozliczyć poprzedni rok, jak również uruchomić kolejne transze dofinansowania. 

Zmiana wniosku ws. alei Wojska Polskiego
fot. Radosław Mizera/Radio Plus Radom

Zmiana warunków rządowej promesy spowodowana jest rozbieżnościami między tym, co zostało zawarte na wniosek miasta w umowie z wojewodą, a tym co władze miasta przedkładają w ramach rozliczenia umowy. Jak informuje wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz, nieścisłości uniemożliwiają zaakceptowanie przez wojewodę rozliczenia dofinansowania prac wykonanych w zeszłym roku. Tym samym nie jest możliwe uruchomienie tegorocznych transz dofinansowania. Problem poruszany był podczas sesji Rady Miejskiej pod koniec marca (pisaliśmy o tym tutaj).

 

Na początku kwietnia odbyło się spotkanie wicewojewody Artura Standowicza z prezydentem Radomia Radosławem Witkowskim oraz przedstawicielami Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji. Wtedy przedstawione zostało rozwiązanie, które polegać ma na złożeniu przez stronę miejską wniosku o zmianę zakresu rzeczowego dofinansowania. Prezydent Radomia zdecydował się wystąpić o taką zmianę.

- Liczę, że uzyskamy szybką zgodę ministerstwa i będziemy mogli z jednej strony rozliczyć rok poprzedni, jak i uruchomić kolejne transze dofinansowania. Sprawne przekazywanie środków oraz jak najszybsza realizacja tej inwestycji jest sprawą priorytetową i w mojej ocenie zupełnie pozapolityczną - mówi wicewojewoda Artur Standowicz.

Przypomnijmy, pod koniec 2017 roku wiceminister finansów podpisała promesę rządową na inwestycję. Do Radomia na remont alei Wojska Polskiego ma trafić ponad 93 miliony złotych. Zgodnie z umową przebudowa alei Wojska Polskiego ma zakończyć się do września 2020 roku.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4