Na antenie: POLITYKA Z PLUSEM
Andrzej Stankiewicz
Patron dnia: bł. Jerzy Popiełuszko, męczennik
Pochmurno

13°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 86%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 19 Paź 2017

    Pochmurno 15°C 7°C

  • 20 Paź 2017

    Pochmurno 15°C 10°C

Radio Plus Radom /RADOM/Zmiany bez troski o pacjenta!

Wiadomości z Radomia

Zmiany bez troski o pacjenta!

25 kwiecień 2017 / Tekst
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

- Należy zwiększyć finansowanie edukacji młodych lekarzy, a nie likwidować miejsca w szpitalach. - twierdzą członkowie radomskich struktur ruchu Kukiz'15. Działacze nie zgadzają się z planem naprawczym proponowanym przez władze Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.

Plan restrukturyzacji Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego zakłada likwidację 84 miejsc pracy oraz 243 łóżek. Jak zapowiedział Tomasz Skura - prezes lecznicy - oszczędności, które przyniosą te kroki mają sięgnąć ponad 5 milionów złotych rocznie. Redukcja łóżek na poszczególnych oddziałach powodowana jest racjonalizacji kosztów ponoszonych przez szpital. - Ilość łóżek determinuje zatrudnienie. - powiedział Krzysztof Zając - wiceprezes Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego i wyjaśnił: - Może być tak, że na oddziale leżą dwie osoby, a personel przygotowany jest na 42 - to niedostosowanie ilości łóżek do potrzeb. Jednak zdaniem Danuty Neski z radomskiego Kukiz'15 osoby, które układały plan naprawczy zapomniały o pacjentach:

Danuta Neska podczas konferencji prasowej podkreśliła również jak niebezpieczne skutki może mieć zmniejszanie liczby personelu dla pracujących na Józefowie pielęgniarek: - Braki personelu łatane są "śmieciówkami", które pozwalają na omijanie przepisów. Podczas pracy w takich warunkach nie trudno o tragiczną pomyłkę:

 Tworzenie sieci szpitali czy likwidacja łóżek nie rozwiąże problemów polskiej służby zdrowia. - Trzeba zwiększyć finansowanie specjalizacji lekarzy, zmiany szyldów nie zmienią sytuacji służby zdrowia. - wyjaśnia Jan Maniak - sekretarz zarządu radomskich struktur Kukiz'15:

 

Jak wynika z danych przedstawionych przez członków radomskich struktur Kukiz'15, Polska jest na ostatnim miejscu w Unii Europejskiej jeśli chodzi o liczbę pielęgniarek przypadającą na 1000 pacjentów. - W Polsce na 1000 pacjentów przypada 4,97 pielęgniarki, tymczasem w Niemczech jest to 13, natomiast w Norwegii - 15,17. Sytuacja polskiej służby zdrowia jest przerażająca. - podsumowała konferencję Danuta Neska.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Gimme Hope Jo'anna

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 4 12
Indykpol AZS Olsztyn 4 11
Cuprum Lubin 5 11
GKS Katowice 5 9
Espadon Szczecin 5 9
ONICO Warszawa 5 8
Trefl Gdańsk 4 7
Jastrzębski Węgiel 4 7
Cerrad Czarni Radom 5 7
Łuczniczka Bydgoszcz 5 7
Asseco Resovia Rzeszów 4 6
MKS Będzin 5 5
PGE Skra Bełchatów 3 4
Dafi Społem Kielce 5 2
BBTS Bielsko-Biała 4 0
Aluron Virtu Warta Zawiercie 3 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA