Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: 21 maja - św. Jan Nepomucen, prezbiter i męczennik
Radio Plus Radom /RADOM/Kamil M. przyznał się

Wiadomości z Radomia

Kamil M. przyznał się

17 styczeń 2019 / Tekst

Mężczyzna, który jest autorem wpisu z groźbami wobec prezydenta Radomia został przesłuchany przez prokuratora. 35-letni mieszkaniec powiatu radomskiego Kamil M. tłumaczył, że zdjęcie noża wbitego w drzewo miało być artystyczną prowokacją do dyskusji.

fot. KWP Radom
fot. KWP Radom

- Podejrzany w toku przesłuchania przyznał się do tego, że zamieścił na portalu społecznościowym zdjęcie, które sam wykonał. Z wyjaśnień podejrzanego wynika, że nie miał zamiaru czynić krzywdy komukolwiek, natomiast to zdjęcie miało być prowokacją artystyczną, by zachęcić do dyskusji. Z wyjaśnień nie wynika, jakiego rodzaju miałaby być to dyskusja - powiedziała nam rzecznik Prokuratury Okręgowej w Radomiu Beata Galas.

Prokurator wystąpił do sądu o tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy dla Kamila M. Posiedzenie sądu w tej sprawie odbędzie się jutro. 

Przypomnijmy, że wpis z wbitym w drzewo nożem i podpisem "Witkoski będziesz nastempny" pojawił się we wtorek po południu na jednym z portali społecznościowych. Radosław Witkowski natychmiast zgłosił sprawę na policję. Policjanci z wydziału do walki z cyberprzestępczością rozpoczęli poszukiwania sprawcy i jeszcze tego samego dnia zlokalizowali jego mieszkanie, gdzie zabezpieczyli m.in. jego komputer. Jego samego jednak nie było na miejscu. Okazało się, że 35-letni mężczyzna przebywał w Gdańsku, gdzie miał być na kursie zawodowym. Gdańska policja zatrzymała go w środę tuż przed godz. 13:00. Wieczorem został przewieziony do Radomia. - Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych. 35-latkowi grozi do 2 lat więzienia - powiedział Rafał Jeżak z mazowieckiej policji.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Lambada

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4