Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: 25 listopada - bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Pochmurno

8°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 22.53 km/h

  • 25 Lis 2017

    Chwilowe opady deszczu 9°C 5°C

  • 26 Lis 2017

    Rain 6°C 0°C

Radio Plus Radom /RADOM/Znamy lokalizację WOT w Radomiu!

Wiadomości z Radomia

Znamy lokalizację WOT w Radomiu!

14 wrzesień 2017 / Tekst
mon.gov.pl

Siedziba 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej w Radomiu powstanie na terenie jednostki wojskowej na Sadkowie - poinformował o tym minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Tym samym strona wojskowa zrezygnowała z rozmów z władzami Radomia w sprawie lokalizacji siedziby sztabu takiej brygady.

W trakcie debaty sejmowej posłowie: Anna Kwiecień i Wojciech Skurkiewicz z Prawa i Sprawiedliwości, mówili, że tworzenie jednostek WOT jest utrudnione w miastach, gdzie rządzą politycy Platformy Obywatelskiej. - Obok Starogardu Gdańskiego jest i Radom. Prezydent Radomia woli wyburzyć budynek sądu, niż przekazać go na potrzeby wojska. Czy widzi Pan minister możliwość rozwiązania tego problemu, czy brygada będzie funkcjonowała w Radomiu i co z osobami, które zgłosiły do WOT? - pytali posłowie PiS:

Minister Antoni Macierewicz z ubolewaniem przyjął informację, że problemy z tworzeniem brygad występują w obu miastach. - Mimo to nie zrezygnujemy z tych planów. Dlatego informuję, że siedziba WOT w Radomiu powstanie na terenie 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego i tam będzie mieściło się dowództwo WOT dla tego obszaru - powiedział minister Macierewicz:

Konrad Frysztak, wiceprezydent miasta przyznał, że spodziewał się takiej decyzji:

W Radomiu nowa formacja wojskowa ma powstać do końca 2017 roku. Minister Macierewicz nie wykluczył opóźnień z realizacją tego zadania. Przypomnijmy, że na początku roku resort obrony zwrócił się do władz Radomia o przekazanie pod siedzibę nowej jednostki budynku Sądu Rejonowego przy ulicy Struga, który przeniesie się do nowej siedziby. Przedstawiciele władz miasta odpowiedzieli wówczas, że budynek przy ulicy Struga jest przewidziany do rozbiórki, a cały teren ten ma być przeznaczony na budowę dróg dojazdowych do powstającej właśnie tuż z a nim hali sportowej i stadionu. Miasto wskazało jednak inne lokalizacje.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Maria Magdalena"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 11 32
PGE Skra Bełchatów 9 21
Indykpol AZS Olsztyn 10 20
Trefl Gdańsk 9 18
Espadon Szczecin 10 18
GKS Katowice 10 17
Jastrzębski Węgiel 9 17
Asseco Resovia Rzeszów 9 16
ONICO Warszawa 10 16
Cuprum Lubin 10 14
MKS Będzin 10 10
Cerrad Czarni Radom 9 10
Łuczniczka Bydgoszcz 10 10
BBTS Bielsko-Biała 11 5
Dafi Społem Kielce 10 5
Aluron Virtu Warta Zawiercie 9 5

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA