Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 25 czerwca - bł. Dorota z Mątowów, wdowa
Radio Plus Radom /RADOM/Znamy Ośmiu Wspaniałych

Wiadomości z Radomia

Znamy Ośmiu Wspaniałych

15 kwiecień 2019 / Tekst

Poznaliśmy laureatów nagrody „Ośmiu Wspaniałych”. Reprezentantką w finale ogólnopolskim będzie Marysia Skalińska z Solca nad Wisłą.

fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom

To była już XX gala Samorządowego Konkursu Nastolatków Ośmiu Wspaniałych. Nagrody były wręczane w dwóch kategoriach – „Mała Ósemeczka” (klasy IV-VI szkół podstawowych) i „Duża Ósemka” (VII-VIII klasy szkół podstawowych, III klasy gimnazjum oraz szkoły ponadpodstawowe).

- To są tacy wspaniali, normalni młodzi ludzie, którzy oprócz nauki, oprócz tego, że są synami, córkami, potrafią zauważyć drugiego człowieka. Potrafią zorganizować koncert, jakąś akcję, licytację, potrafią załatwić jakiś ważny społecznie problem. Oni przemieniają niejednokrotnie swoją dzielnicę, miejscowość, swoją małą, lokalną ojczyznę – mówi ks. Andrzej Tuszyński, prezes Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka”.

 W „Małej Ósemeczce” znaleźli się: Wiktoria Kucharska (PSP nr 33 w Radomiu), Wiktoria Figarska (PSP nr 33 w Radomiu), Aleksandra Pawęska (PSP nr 34 w Radomiu), Maria Senderowska (PSP nr 33 w Radomiu), Sara Sosnowska (PSP nr 34 w Radomiu), Wiktoria Kobylańska (PSP nr 34 w Radomiu), Maja Gałek (PSP nr 34 w Radomiu) oraz Marta Pudzianowska (PSP nr 6 w Radomiu).

Wolontariuszki z PSP nr 34 nie kryły dumy z wyróżnienia. Przekonują, że wolontariat daje im dużo satysfakcji.

W „Dużej Ósemce” znaleźli się: Maria Skalińska (PSP w Solcu nad Wisłą), Julia Wróbel (I LO w Radomiu), Rafał Kozłowski (II LO w Radomiu), Wiktoria Kropidłowska (XI LO w Radomiu), Julia Wojciechowska (V LO w Radomiu), Oliwia Walczak (PSP w Bieniędzicach), Wiktoria Molendowska (ZSE w Radomiu) oraz Mikołaj Zawadzki (PSP nr 33 w Radomiu).

Decyzją Kapituły Konkursu na etapie ogólnopolskim Samorządowego Konkursu Nastolatków Ośmiu Wspaniałych Radom reprezentować będzie Marysia Skalińska.

- Oprócz działalności w szkole, działam też z dziewczynkami. Pomagam im nadrabiać zaległości w lekcjach, które nabyły przez bardzo długą nieobecność w szkole przez chorobę. To sprawia, że integruję się też z innymi ludźmi, staję się otwarta na niesienie dobra innym. To wszystko zaczęło się od Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Wtedy do mojej parafii przyjechali pielgrzymi z Ukrainy. Zainteresowałam się tym, pomagałam w organizacji festynu dla całej społeczności parafialnej, przygotowywanie tańców integracyjnych no i jakoś tak zostałam w wolontariacie i tak jestem trzy lata – mówiła po odebraniu nagrody Marysia Skalińska.

- Bogu dzięki za to, że jest tak dużo młodych, dobrych ludzi, którzy mają serce dla drugiego człowieka, dla potrzebujących. Gratulujemy wam kochani. Jesteście bohaterami dobrego serca. Dziękujemy za ten piękny znak życzliwości, miłości chrześcijańskiej – mówił biskup Henryk Tomasik.

Dumy z tak dużej liczby zaangażowanych wolontariuszy nie krył wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik.

- Mam nadzieję, że to dobro, które codziennie niosą, pączkuje na innych. Koledzy, przyjaciele widzą, co robią i przyłączają się do tego w sposób naturalny – mówi.

Joanna Kaliszewska od lat opiekuje się wolontariatem w Publicznej Szkole Podstawowej nr 34 w Radomiu. Jaka jest recepta na zachęcenie młodzieży do niesienia bezinteresownej pomocy?

- Staram się z nimi być przyjacielem, nauczycielem, opiekunem. Staram się gdzie mogę uczestniczyć razem z nimi. Oni po prostu biorą chyba ze mnie przykład – mówi Joanna Kaliszewska.

Wyróżnieni w nagrodę pojadą na wycieczkę.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4