Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 25 sierpnia - św. Ludwik IX, król
Radio Plus Radom /RADOM/Zofia Katarzyna Posiadała z Nagrodą Św. Kazimierza

Wiadomości z Radomia

Zofia Katarzyna Posiadała z Nagrodą Św. Kazimierza

01 marzec 2015 / Tekst

W niedzielę w Resursie Obywatelskiej w Radomiu przyznana została Nagroda Św. Kazimierza. Otrzymała ją Zofia Katarzyna Posiadała za album "Jacek i Rafał Malczewski".

 

Nagroda Św. Kazimierza przyznawana jest od 2009 roku. To już tradycyjny element Kazików. Nagroda ta honoruje osoby lub organizacje szczególnie zaangażowane w popularyzację wiedzy o historii i tradycji Radomia oraz pielęgnujące i zachowujące jego dziedzictwo kulturowe.
Także dziś w Resursie Obywatelskiej odbył się Wielki Test Wiedzy o Radomiu. To już drugi taki sprawdzian. Podzielony był na cztery rundy obfitujące w wiele trudnych pytań. Odpowiedzi udzielały zespoły złożone z ludzi samorządu, kultury, sportu i turystyki. Najlepsza okazała się ekipa PTTK. Zdobyła 50 na 60 możliwych punktów. Druga była parafia św. Kazimierza. Natomiast trzecie miejsce zdobyły ex aequo: drużyna prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego i drużyna Bractwa Rowerowego. Zabawie tej towarzyszył cel charytatywny. Nagrody przekazane zostaną szkole podstawowej im. Czesława Miłosza w Pakienia na Litwie.

Kaziki 2015 rozpoczęły się w sobotę grą miejską Śladami św. Kazimierza. Nastepnie można było wziąć udział w warsztatach piekarniczych. Radomscy piekarze pokazywali jak się wypieka klucz św. Kazimierza. 

Sobota to także wystawa malarska wykładowcy Wileńskiej Akademii Sztuk Pięknych Wydział Sztuki w Kownie. Sobotni wieczór zakończył Finał „Muzycznych Kazików”. Radomską Nagrodę Muzyczną "Muzyczne Kaziki 2015" zdobył Duet Aleksandra Rogala i Wiktor Tokarski. Okazali się oni najlepsi wśród ośmiu finalistów konkursu. Nagrodę wyśpiewali "Upiorem w operze" oraz piosenką "Po raz pierwszy widzę blask".

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.


Wykonawców oceniali: Szymon Wydra, Mariusz 'Viki' Wiązowski, Iwona i Jerzy Skwarek oraz Agnieszka Kobierska.

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4