Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 19 sierpnia - św. Sykstus III, papież
Radio Plus Radom /RADOM/Życie po Ugandzie z Ugandą

Wiadomości z Radomia

Życie po Ugandzie z Ugandą

23 październik 2017 / Tekst

Radomianka Beata Borowiecka pół roku pomagała w domu dziecka w Ugandzie. Była wolontariuszką fundacji Window of Life. Okazuje się, że to nie tylko piękna przygoda, ale też zobowiązanie.

Fundacja Window of Life prowadzi sierociniec w Masindi. We wrześniu 2015 roku przyjechała do tego miejsca Beata Borowiecka. Jako że z zawodu jest pedagogiem, zajęła się przede wszystkim organizacją czasu pozaszkolnego dla dzieciaków, dla których była po prostu "ciocią Betty". Pomagała także w utrzymaniu domu, bieżących porządkach. O swoim wolontariacie opowiedziała nam dokładnie w maju 2016 roku w audycji "Nie święci garnki lepią". [TU] można posłuchać tej rozmowy.

Uganda nie stała się jednak zamkniętym, choć ciekawym etapem w życiu Beaty. Cały czas żyje ona tamtejszymi problemami i radościami. W listopadzie ubiegłego roku kolejny raz odwiedziła Masindi, na miesiąc. Trochę się zmieniło. - Do domu dziecka dołączyły nowe dzieci. W trakcie pobytu - troje. Jeśli chodzi o zmiany organizacyjne, dom się trochę powiększył.Udało się fundacji wynająć dom, który jest obok podwórka. Fundacja Resztki wykonała na podwórku Window of Life plac zabaw z materiałów pozyskanych od lokalnych mieszkańców np. starych opon - opowiada Beata Borowiecka.

Ta wizyta jak i inne formy kontaktu są dla "cioci Betty" bardzo istotne. - Bardzo ważne jest dla samego wolontariusza jak i ludzi, do których on jechał, utrzymanie kontaktu, a szczególnie w takich krajach jak Uganda, gdzie często ludzie przyjeżdżają, nie wracają, trochę zapominają. Ten dom przyjmuje nas do swojej wspólnoty i fajnie jak o nim pamiętamy - mówi Beata. Teraz pomaga ona zdalnie przez internet, organizuje zbiórki funduszy, promuje jak może działalność Window of Life. Beata Borowiecka otwarta jest również, aby pomóc chętnym na wyjazd do Ugandy.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4