Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Wawrzyniec z Brindisi, prezbiter i doktor Kościoła

Wiadomości z Radomia

Będzie drugi konkurs na stanowisko dyrektora Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Taką decyzję podjął prezydent Radosław Witkowski.

Minister Marek Suski obawia się, że będzie ciężko wyłonić kolejnego wykonawcę budowy Radomskiego Centrum Sportu przy ulicy Struga. Jak już informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, ani jedna oferta nie wpłynęła na przetarg na dokończenie inwestycji. MOSiR ma rozpisać nowy przetarg. A PiS zamierza skierować wniosek do prokuratury, aby zbadała sprawę budowy kompleksu sportowego.

Przybywa alertów - Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed upałem i burzami z gradem. Istnieje ryzyko wystąpienia trąb powietrznych.

Marek Suski będzie prawdopodobnie otwierał listę Prawa i Sprawiedliwości z regionu radomskiego do Sejmu. Według naszych informacji na drugim miejscu będzie Radosław Fogiel, a na trzecim Anna Kwiecień. Do Senatu wystartuje Stanisław Karczewski i Wojciech Skurkiewicz.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu zaprosił na dzień otwarty. "Chcemy poprawić wizerunek WORD-u, żebyśmy byli kojarzeni nie tylko z egzaminami, ale również z dbaniem o bezpieczeństwo w ruchu drogowym". 

Zginął 40-letni motocyklista

Większość emerytów i rencistów woli dostawać świadczenia z ZUS przelewem bankowym

Kursy linii 6 wykonywane są do pętli Wacyn / Szpital. Autobusy nie dojeżdżają do Bielichy i Milejowic

Władze Radomia rozstrzygnęły przetarg na budowę sali gimnastycznej przy szkole podstawowej na Glinicach

Od 1 lipca na terenie Radomia obowiązują nowe zasady segregacji odpadów

Śmiertelne potrącenie pieszej na ul. Wolanowskiej.

Leśnicy alarmują - w lasach jest duże zagrożenie pożarowe. Wystarczy jedna iskra czy niedopałek, żeby rozniecić ogień. Na chwilę obecną nie obowiązuje zakaz wstępu do lasów.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ma zastrzeżenia do przeprowadzonego konkursu na dyrektora Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Resort wskazuje, że podczas drugiego etapu procedury konkursowej nie została przeprowadzona dyskusja członków Komisji na temat złożonych ofert i przeprowadzonych rozmów z uczestnikami drugiego etapu. - Brak dyskusji należy uznać za poważny błąd w procedurze, który nie pozwolił na wymianę poglądów pomiędzy członkami Komisji - czytamy w piśmie ministerstwa kultury do prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. Dokument otrzymał również wiceprezydent miasta Karol Semik.

Plac Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego przy ul. Suchej w Radomiu kojarzy się raczej z początkiem egzaminowego stresu. Dziś można wybrać się do WORD-u i dobrze się bawić. Ośrodek zaprasza na dzień otwarty. 

Spotkania z uczestnikami robotniczego protestu, przejażdżka legendarnym autobusem "ogórkiem", wystawy, słowem – plenerowa lekcja historii. W Radomiu przed Urzędem Miejskim po raz kolejny odbył się piknik historyczny "Witryna Radomskiego Czerwca'76".

Jak opiekować się osobą cierpiącą na Alzheimera? Czy chorzy specjalnie oszukują swoich opiekunów? Gdzie szukać pomocy? - odpowiedzi na te i wiele więcej pytań dotyczących choroby można uzyskać podczas spotkań grupy wsparcia dla bliskich osób z Alzheimerem. Najbliższe spotkanie w poniedziałek, 1 lipca. 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Hotel California"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4