Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: 22 maja - św. Rita z Cascia, zakonnica

Wiadomości z Radomia

Dziś 15. rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Radomianie na fontannach na Żeromskiego odśpiewali "Odę do radości".

Na rynku w Polsce coraz większą popularność zyskują elektryczne hulajnogi. Gdzie można na nich jeździć, a gdzie nie? Odpowiedź może być zaskakująca.

Zmiany w komunikacji

30 kwiecień 2019

Nowa linia nocna N3, zmiany na trasie linii 25, świąteczna komunikacja.

MOSiR odzyskał już 10,5 milionów złotych w ramach gwarancji

65 osób skorzystało w sezonie zimowym z noclegu w ogrzewalni prowadzonej przez Schronisko dla Bezdomnych.

Msza św., uroczysty apel, wyróżnienia, występ Orkiestry Wojskowej i defilada pododdziałów – m.in. te elementy złożyły się na uroczystość z okazji Święta 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu, która odbyła się we wtorek, 30 kwietnia. Liturgii przewodniczył i homilię wygłosił bp Piotr Turzyński. W uroczystości wziął udział m.in. Marek Suski Szef Gabinetu Politycznego Premiera, parlamentarzyści i samorządowcy ziemi radomskiej, a także licznie przybyli goście.

Gdzie można oddać elektrośmieci?

1 maja odbędzie się pokaz musztry paradnej orkiestr dętych, zaśpiewamy Odę do radości

Zgodnie z decyzją Sejmu podjętą w 2004 roku, 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. To jedno z najmłodszych świąt państwowych, ustanowione, by propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych.

Starosta radomski nie zgadza się z tezami postawionymi przez jeden z ogólnopolskich portali internetowych. Sprawa dotyczy lotniska w Radomia. Poniżej prezentujemy w całości oświadczenie Waldemara Trelki.

- Inwestorowi nie zależy na rzeczywistym określeniu kosztów inwestycji poniesionych do tej pory i koniecznych do poniesienia, a jedynie do utrudnienia zweryfikowania prawidłowości wydatkowania środków przeznaczonych na realizację inwestycji - czytamy w oświadczeniu krakowskiej firmy Maxto, która wraz Rosa-Bud była wykonawcą Radomskiego Centrum Sportu. Firma złożyła w Prokuraturze Regionalnej w Lublinie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Sprawę prowadzi też Prokuratora Okręgowa w Zamościu.

Niebawem zostanie wbita pierwsza łopata na lotnisku na Sadkowie. Tym samym rozpoczną się prace budowlane Portu Lotniczego w Radomiu. Przygotowania już ruszyły.

Policja ruszyła z akcją "Majowy weekend 2019". Do 5 maja można spodziewać się częstych kontroli drogowych.

Forum Młodych PiS apeluje do mieszkańców o udział w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego. Na zorganizowaną w tym celu konferencję prasową zaprosili dziś poseł Annę Kwiecień i europosła Zbigniewa Kuźmiuka wskazując ich, jako najlepszą drużynę. W okręgu mazowieckim, listę PiS do PE otwiera wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

- Kontrole obiektów sakralnych i muzealnych w Radomiu i regionie prowadzone są regularnie, ale po tragedii w Paryżu, gdzie zapaliła się katedra Notre-Dame, jest ich zdecydowanie więcej - mówi st. bryg. Marek Krassowski p.o. Komendanta Miejskiego PSP w Radomiu.

Radom uczci 228 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Lambada

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4