Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 24 marca - św. Katarzyna Szwedzka, zakonnica

Wiadomości z Radomia

Konferencje, wystawy, kolorowy korowód - te i wiele więcej wydarzeń zaplanowanych jest w Radomiu w ramach Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa. 

Radomscy strażacy interweniowali dziś w nocy kilka razy. To w związku z silnym wiatrem.

Sery, wina, wędliny, tarty, pasty, bagietki i wiele innych pyszności, a wszystko to hipermarkecie przy Toruńskiej w Radomiu.

W projekcie edukacyjnym biorą udział dzieci i młodzież szkół podstawowych. Wszyscy będą uczestniczyć w wykładach dotyczących: prawa, matematyki, informatyki, sztuki, chemii, fizyki i pedagogiki. Projekt jest organizowany przez Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu.

10 marca ruszy kolejny etap przebudowy ostatniego odcinka linii Warszawa – Radom. Wykonawca rozpocznie modernizację pomiędzy Warką a Radomiem. Wprowadzone zostaną zmiany w komunikacji. Do lipca między Strzyżyną a Radomiem pociągi regionalne zastąpione zostaną autobusami, a składy dalekobieżne zostaną pojadą trasą zmienioną.

Salony kosmetyczne w Radomiu dbają nie tylko o piękno zewnętrzne kobiet, ale okazuje się, że zależy im także na wydobyciu piękna wewnętrznego. Pokazanie drogi, jak uwierzyć we własne siły i możliwości. Taki cel przyświecał spotkaniu „Kobiety kobietom kreatywnie”.

Na co dzień skupione na służbie, zaangażowane i dążące do perfekcji. Są dowódcami, żołnierzami różnych specjalności, mistrzyniami w swoi fachu. Ale przede wszystkim kobietami, które osiągają swoje cele z wdziękiem i uśmiechem.

Uwaga podróżni. Od poniedziałku rozpoczyna się przebudowa trasy kolejowe na odcinku Radom-Strzyżyna. Do 12 lipca 2019 r. zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Podróżni mogą zakupić bilety Kolei Mazowieckich w pierwszym (oznakowanym) autobusie ZKA u kierownika pociągu.

Od 1 stycznia 2020 roku organem prowadzącym dla Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej w Radomiu będzie Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Dziś w Warszawie prezydent Radosław Witkowski i minister Jan Krzysztof Ardanowski podpisali porozumienie w sprawie przekazania szkoły na czas nieokreślony.

Dziś i w najbliższy poniedziałek radomscy policjanci wzmogą kontrolę prędkości i trzeźwości kierowców. 

Poezja, przysmaki i nie tylko. Społeczna kawiarnia zaprasza na spotkanie z okazji Dnia Kobiet

Dziś Dzień Kobiet. Od samego rana panie otrzymują kwiaty, słodkości, a przede wszystkim życzenia.

Resursa zaprasza 12 marca na 15 Retrospotkanie.

Na radomskie drogi wyjechały specjalistyczne radiowozy. Samochody wyposażone są w czujniki zawartości spalin oraz emisji hałasu.

Tysiąc radomskich seniorów także w tym roku otrzyma czujniki czadu.  

2-letni Franek Szpilski cierpi na wrodzony niedorozwój kości udowej. Nadzieją są kosztowne operacje. Leczenie Franka można wspomóc już w najbliższą niedzielę. W ramach XII Biegu Kazików odbędzie się Bieg Charytatywny. 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Czas relaksu

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 23 59
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Cerrad Czarni Radom 24 42
Aluron Virtu Warta Zawiercie 23 40
PGE Skra Bełchatów 23 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 23 27
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 23 20
MKS Będzin 23 7
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4