Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Magda Gliszczyńska, Wojtek Sałek
Patron dnia: 16 stycznia - święci Berard i Towarzysze
Pochmurno

-3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 30.58 km/h

 • 03 Sty 2019

  Śnieg 0°C -2°C

 • 04 Sty 2019

  Bardzo pochmurno 0°C -5°C

Wiadomości z Radomia

Policjanci z Komisariatu Policji II w Radomiu przenoszą się dziś z ul. Świerkowej do budynku przy ul. Młodzianowskiej 24.

O potrzebie stworzenia optymalnego modelu samorządowej opieki medycznej i środowiskowej nad chorym i jego opiekunem, dyskutowali uczestnicy konferencji poświęconej osobom chorym na Alzheimera. Spotkanie odbyło się 21 września w Pallotyńskim Domu Opieki św. Wincentego we Wrzosowie koło Radomia.

Nadkomplet publiczności obejrzał piątkowy mecz sparingowy pomiędzy Czarnymi Radom i Resovią Rzeszów. Po ponaddwugodzinnym meczu 3:2 wygrali aktualni mistrzowie Polski.

"Bezpieczeństwo - to nasza wspólna sprawa" - pod takim hasłem odbędzie się debata społeczna w Drzewicy. Wspólnie z miejscowym urzędem organizuje ją opoczyńska policja.

Śmiertelny wypadek

20 wrzesień 2013

Dzisiaj w nocy doszło do tragicznego wypadku, w którym zginął 66-letni mężczyzna.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zatrzymali 48-letniego kierowcę, który wyprzedzał na podwójnej ciągłej przeładowanym busem.

Ta akcja budzi świadomość społeczną - mówi biskup Henryk Tomasik o akcji pro-life ''Jeden z nas'', którą poparło milion Europejczyków, w tym 165 tysięcy Polaków. Inicjatywa ma przywrócić Europie jej duszę. Inicjatorzy akcji zwracają uwagę, że Unia Europejska to nie tylko rynek i marketing, lecz to człowiek i jego godność.

Radom będzie gospodarzem krajowej wystawy psów rasowych. Impreza odbędzie się w najbliższą niedzielę na stadionie Startu przy ulicy Wernera. Początek o 10.00.

Parki jak nowe

19 wrzesień 2013

Dwa zabytkowe parki miejskie zyskają nowy wygląd. Urząd Miejski ogłosił przetarg na rewitalizację Leśniczówki i Starego Ogrodu. Termin składania ofert upływa 1 października. Całość prac obejmie ponad 14 ha terenów parkowych.

5 tysięcy osób skorzystało z nowo otwartej Powiatowej Międzyszkolnej Pływalni w Przysusze. Dzisiaj odbyło się oficjalne otwarcie obiektu. Takiego kompleksu basenów, jak w Przysusze, nie ma żadne, podobnej wielkości miasto w regionie radomskim.

Zielone światło dla ZOL

19 wrzesień 2013

Jeszcze w tym roku mogą ruszyć prace przy budowie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Pionkach. Inwestycja zostanie zrealizowana z pieniędzy z Unii Europejskiej, Starostwa Powiatowego w Radomiu oraz Urzędu Miejskiego w Pionkach. Ostateczne decyzje w tej sprawie zostaną podjęte 1 października podczas sesji Rady Powiatu Radomskiego.

Najlepsi z najlepszych

19 wrzesień 2013

Rozstrzygnięto powiatowy etap mazowieckiego konkursu wiedzy bezpieczeństwie, higienie pracy i ekologii w rolnictwie, którego organizatorami są: radomski oddział Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i Starostwo Powiatowe.

Sami mieszkańcy będą decydować, na jakie inwestycje samorząd wyda publiczne pieniądze; co trzeba zrobić w pierwszej kolejności, a które zadania mogą jeszcze poczekać. Gmina Końskie wprowadza budżet obywatelski.

Dziewięć firm jest zainteresowanych wybudowaniem wiaduktu nad torami kolejowymi wzdłuż ulicy Modzianowskiej w Radomiu. Najtańsza oferta wynosi 66 mln złotych, zaś najdroższa aż 80 mln.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP zs. w Radomiu wraz z Prokuraturą Okręgową w Płocku rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która przemycając papierosy naraziła Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 17 milionów złotych.

Będzie można pobiegać, pojeździć na rowerze, a także podziwiać popisy motocrossowe, a to wszystko w centrum miasta. Już w sobotę (21 września) Eliminator MTB, czyli wielka sportowa impreza w Opocznie.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

-3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 30.58 km/h

 • 03 Sty 2019

  0°C -2°C

 • 04 Sty 2019

  0°C -5°C

ARTYSTA TYGODNIA

"Gdy kiedyś znów zawołam cię"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 13 38
ONICO Warszawa 14 32
Jastrzębski Węgiel 14 31
Cerrad Czarni Radom 14 26
PGE Skra Bełchatów 14 24
Aluron Virtu Warta Zawiercie 13 21
GKS Katowice 14 18
Chemik Bydgoszcz 14 16
Trefl Gdańsk 13 15
Indykpol AZS Olsztyn 14 15
Asseco Resovia Rzeszów 13 14
Cuprum Lubin 14 11
MKS Będzin 14 6
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4