Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: 24 marca - św. Katarzyna Szwedzka, zakonnica

Wiadomości z Radomia

55-latek poszukiwamy w sprawie morderstwa małżeństwa w Pionkach prawdopodobnie popełnił w sobotę samobójstwo. Jego zwłoki znalazł przypadkowy przechodzeń w lesie w Zalesiu koło Pionek. 

256 prac napłynęło na konkurs na najlepszy komiks "Człowiek - najlepsza inwestycja". Konkurs po raz piąty organizuje Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. 

Urząd Miejski w Radomiu uzyskał dofinansowanie na kolejny projekt dla edukacji.

Mamy dobrą wiadomość dla kibiców. Przed ciekawie zapowiadającym się wtorkowym meczem z Jastrzębskim Węglem do kas trafi więcej biletów. - W porównaniu do ostatniego meczu będzie to ponad 100 biletów - zapewnia Janusz Stańczuk, prezes klubu Cerrad Czarni Radom.

Światełko w tunelu

23 listopad 2013

W Sejmie została przyjęta poprawka do ustawy o dochodach jednostek samorządowych, w której określono, że „janosikowe” płacone przez Mazowsze w 2014 r. nie może być wyższe niż 400 mln zł. Resztę wyliczonej już kwoty (czyli 246,5 mln zł) województwo spłaci w kolejnych latach.

A wszystko dzięki wybudowaniu nowej hali produkcyjnej firmy Dürrpol w rejonie ulicy Żółkiewskiego.

Chodzi o konsultacje w sprawie ograniczenia handlu w niedzielę.

Radom przed dwa dni jest cyfrową stolicą Polski. W Zespole Szkół Technicznych odbywa się konferencja "Nowoczesne technologie informacyjne w służbie cyfrowej szkoły i administracji publicznej".

Lotos Trefl Gdańsk przegrał z Cerradem Czarnymi Radom 2:3 w meczu 7. kolejki PlusLigi. MVP meczu został Wytze Kooistra z Czarnych.

Darczyńcy pilnie poszukiwani. Można już wchodzić na stronę internetową Szlachetnej Paczki i wybrać rodzinę, której sprawimy prezent na święta. Wolontariusze zakwalifikowali do pomocy ponad 100 ubogich rodzin z rejonu skaryszewskiego i radomskiego. 

Krwawa sobota w Radomiu

22 listopad 2013

Jutro będzie można oddać krew w Radomiu przy ul. Mokrej. Akcję "Krwawa sobota" organizuje Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "Bezpieczna Krew" przy Wyższej Inżynierskiej Szkole Bezpieczeństwa i Organizacji Pracy w Radomiu. Zbiórka odbędzie się na parkingu przyszkolnym w godzinach od 9 do 13.

 

Konferencja o przemocy

22 listopad 2013

''Przemoc w różnych aspektach, a zdrowie psychiczne'' - konferencja o tym tytule odbyła się w Przedsiębiorstwie Społecznym "Gospoda Jaskółeczka" w Radomiu.

Dziś około południa dwóch młodych mężczyzn, którzy wychodzili z autobusu, wybiło metalową rurą szybę w drzwiach.

 

 

W Zespole Szkół Technicznych w Radomiu odbył się dziś Dzień Technologii w Edukacji. Nauczyciele radomskich szkół przeprowadzili krótkie demonstracyjne lekcje, ukazujące, że techonologia pomaga w nauczaniu i może cieszyć tak uczniów, jak i nauczycieli.

Aktualny mistrz Polski w przełajach i olimpijczyk z Londynu - kolarz Marek Konwa przyjedzie do Sławna w powiecie opoczyńskim. Właśnie tu w niedzielę odbędzie się wielka rowerowa impreza.

Chory na ostrą białaczkę szpiku, Wojtek Zygarowicz potrzebuje pilnego kontaktu z wlaścicielką psa, który ugryzł chłopaka. Stawką jest życie. Chłopak może mieć przerwaną chemioterapię. Konieczna jest wiedza, czy pies był szczepiony na wściekliźnę.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Czas relaksu

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 23 59
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Cerrad Czarni Radom 24 42
Aluron Virtu Warta Zawiercie 23 40
PGE Skra Bełchatów 23 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 23 27
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 23 20
MKS Będzin 23 7
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4