Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: św. Wawrzyniec z Brindisi, prezbiter i doktor Kościoła

Wiadomości z Radomia

Od pierwszego lipca wnioski o świadczenia 500 i 300 plus będzie można składać w wersji elektronicznej. Wnioski w formie papierowej przyjmowane będą dopiero od sierpnia.

Dziś miało odbyć się otwarcie kopert, ale nie było czego otwierać. Ani jedna oferta nie wpłynęła na przetarg na dokończenie budowy Radomskiego Centrum Sportu. MOSiR ma rozpisać nowy przetarg.

W piątek 5 lipca rozpocznie się głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego w Radomiu.  Mieszkańcy będą mogli wybierać spośród 153 projektów.

120 uczniów klas I-VI radomskich szkół podstawowych będzie zdiagnozowanych pod kątem wad kręgosłupa i będzie mogło skorzystać z zajęć korekcyjnych. Samorząd mazowiecki przyznał na ten cel 350 tys. zł z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Skutek upałów?

26 czerwiec 2019

Na obwodnicy Radomia zasłabł i uderzył w barierę ochronną kierowca ciężarówki.

Podinsp. Robert Hodio został dziś powołany na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Radomiu.

W Domu Pomocy Społecznej im. św. Kazimierza w Radomiu odbyły się "Imieniny Jana". Świętowali wszyscy mieszkańcy.

 Żółkiewskiego i Karczemnego - te ulice doczekają się remontu. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji otworzył koperty w dwóch przetargach. Wykonawców prac poznamy za około 3 tygodnie.

4 mln zł dla Radomia

26 czerwiec 2019

Dotacja na przebudowę infrastruktury technicznej dla terenów inwestycyjnych Wólka Klwatecka w Radomiu.

Prezes Stowarzyszenia Radomski Czerwiec 76 Stanisław Kowalski złożył do sądu pozew przeciwko Andrzejowi Sobierajowi o pomówienie. - Nigdy w życiu nie myślałem o tym, że ludzie, którzy w różnych czasach walczyli o tą Polskę mogą tak poróżnić się, opluwać. Rozumiem jakby to był jakiś aparatczyk, ale skoro pan Sobieraj ma, jak twierdzi, taką bogatą historię, taki bojownik o wolność i demokrację, to myślałem, że może rozmawiać z innymi, którzy walczyli o Polskę. To powinna być jedność - powiedział Stanisław Kowalski.

- Nie jesteśmy w koalicji z panem prezydentem, jesteśmy radnymi opozycji. Mamy prawo do konstruktywnej krytyki, do wyrażania swoich opinii i wskazywania braków i niedociągnięć w budżecie - podkreślała wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz. Radni Prawa i Sprawiedliwości zwołali konferencję, podczas której skomentowali zarzuty po braku wotum zaufania dla prezydenta Radomia. 

Podologia, technik setrylizacji i opiekun środowiskowy - to nowe kierunki nauki w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Radomiu, czyli dawnym Medyku. W szkole trwa rekrutacja na nowy rok szkolny.

Uwaga zmotoryzowani i pasażerowie komunikacji miejskiej! Przez Radom przejdzie procesja na zakończenie oktawy Bożego Ciała. W najbliższy czwartek, 27 czerwca w godzinach 18.00-19.30 wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu kołowymi w komunikacji miejskiej w centrum miasta.

- Potrzebna jest częstsza konserwacja odpływu. Zwiększenie przepustowości kolektora mogłoby pomóc, jednak na razie nie mamy tego w planach - informuje Leszek Trzeciak - prezes Wodociągów Miejskich w Radomiu. Chodzi o staw na osiedlu Ustronie, z którym przy każdej ulewie borykają się mieszkańcy i wierni z parafii św. Rafała Kalinowskiego. 

Radomska delegatura IPN zaprasza do udziału w XXII rajdzie rowerowym "Od Przystanku do Przystanku". Tym razem uczestnicy odwiedzą ważne miejsca w Pelagowie i Puszczy Kozienickiej.

Z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego odbyły się dzisiaj obchody z okazji 43. rocznicy protestu radomskich robotników w 1976 roku. Mszy świętej polowej przy pomniku Ludzi Skrzywdzonych i homilię wygłosił biskup radomski Henryk Tomasik. W trakcie uroczystości odczytano listy m.in. prezydenta Andrzeja Dudy, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Wręczono też Medale Pro Patria za kultywowanie pamięci o walce o niepodległość Polski. Otrzymali je: Wojciech Fila, Janusz Gregorczyk i Ryszard Nowakowski.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Hotel California"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4