Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 22 maja - św. Rita z Cascia, zakonnica

Wiadomości z Radomia

Sprawca poszukiwany!

27 kwiecień 2019

Puściły mu nerwy, wylał wodę z balkonu i zranił kobietę i jej dziecko. Teraz poniesie konsekwencje! Poszukiwany sprawca i świadkowie zdarzenia, do którego doszło 26 kwietnia pod blokiem przy ul. Sandomierskiej 22 w Radomiu.

Do 30 kwietnia trzeba złożyć zeznania podatkowe za 2018 rok.

Obradowali radomscy radni.

Ministerstwo Obrony Narodowej wręczyło pierwsze certyfikaty pilotażowego programu dla klas mundurowych. Dziś odebrali je uczniowie ZDZ w Radomiu.

Stowarzyszenie "Młyńska" zaprosiło na kolejne spotkanie z cyklu "Rozmowy o...". Tematem dyskusji były edukacja i wychowanie.

Samorząd Mazowsza przekazał 2,5 mln zł na zakup pięciu nowych karetek dla Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. O pieniądze na finansowe wsparcie zakupu ambulansów wnioskował do samorządu województwa prezydent Radomia. Dziś udało się podpisać umowę w tej sprawie. Dłonie uścisnęli sobie wicemarszałek Rafał Rajkowski i wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak.

Pokazy wojskowe, fryzjerskie, kulinarne, a także transportu kolejowego - to wszystko działo się podczas Dnia Otwartego w Szkołach ZDZ przy ulicy Saskiej w Radomiu.

Konkurs na grafikę do karty miejskiej rozstrzygnięty. Najlepsze prace przedstawili Przemysław Wrochna, Zuzanna Mrowiec-Podeszwa i Ernest Seweryn.

Wojewoda mazowiecki skierował do Ministra Inwestycji i Rozwoju pismo dotyczące dofinansowania przebudowy alei Wojska Polskiego w Radomiu. Chodzi o zmianę zakresu rzeczowego objętego dofinansowaniem. Dzięki temu będzie można z jednej strony rozliczyć poprzedni rok, jak również uruchomić kolejne transze dofinansowania. 

Młodzieżówki Konfederacji z okręgu radomskiego apelują o porozumienie nauczycieli i strony rządowej. Zdaniem młodych działaczy, uczniowie stali się kartą przetargową w trwającym sporze. Proponują również gruntowną reformę edukacji. Mowa o pomyśle "Oświata na 6" "Jacka Wilka z partii KORWiN.

Czy Radom jest miastem, które sprzyja rozwojowi działalności gospodarczej? Na jakie wsparcie mogą liczyć przedsiębiorcy inwestujący w mieście? I wreszcie: jakie są perspektywy rozwoju sektora nowoczesnych usług biznesowych w Radomiu? Zastanawiali się uczestnicy konferencji zatytułowanej: "Perspektywy, szanse i wyzwania dla biznesu w 2019 roku".

W nocy z 30 kwietnia na 1 maja uruchomiona zostanie nowa linia nocna N3 kursująca z Idalina na Zamłynie. Pasażerowie będą mieli możliwość przesiadek między autobusamilinii nocnych przed dworcem PKP.

Kolumna motocykli przejedzie przez Radom - będą utrudnienia w ruchu kołowym.

Pobiegli dla Franka

25 kwiecień 2019

8 100 złotych udało się zebrać podczas Biegu Charytatywnego Fundacji Ważkie Sprawy im. Agaty Bornikowskiej, który towarzyszył tegorocznej edycji Biegu Kazików. Cała kwota trafiła do niespełna 2-letniego Franka Szpilskiego.

W maju nie zostaną wprowadzone naprzemienne ostre dyżury na niektórych oddziałach w Mazowieckim i Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. Lecznice otrzymały odpowiedź z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

Potrącenie rowerzystki

24 kwiecień 2019

Dziś po godz. 16 w pobliżu ronda ks. Kotlarza w Radomiu potrącona została rowerzystka.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Lambada

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4