Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież

Wiadomości z Radomia

Przez Internet do serca

03 styczeń 2014

Policjanci z KP III w Radomiu zatrzymali 27-latka, który poznawał przez Internet kobiety, po czym okradał je z biżuterii.

Potrącenie pieszego

03 styczeń 2014

Na ulicy Zbrowskiego potrącony został starszy mężczyzna.

O świadczenia z PFRON

03 styczeń 2014

Od 2 stycznia można już składać wnioski o świadczenia z PFRON na 2014 rok.

Można otrzymać 40 tysięcy złotyh na prowadzenie własnej działalności gospodarczej. 

Chodzi o haracz

02 styczeń 2014
Rząd zmienia ustawę o Lasach Państwowych. Główne zmiany proponowane przez Ministerstwo Środowiska dotyczą gospodarki finansowej lasów.

Maria Pawlak jest nowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym w Warszawie. Zastąpiła Małgorzatę Czerniawską - Ankiersztejn, która przeszła na emeryturę.

Na radomskich ulicach pojawiły się dziś transparenty, upamiętniające Romana Dmowskiego. Młodzież Wszechpolska w Radomiu przypomniała w ten sposób o 75. rocznicy śmierci ojca polskiego ruchu narodowego i polityka zasłużonego w odzyskaniu przez Polskę niepodległości.
Szkolny Związek Sportowy będzie upowszechniał kulturę fizyczną w 2014 roku w Radomiu. Wygrał konkurs, ogłoszony na początku grudnia przez Prezydenta Radomia.

Port Lotniczy Radom podpisał wstępną umowę z firmą Petrolot na dostawę i tankowanie paliwa do cywilnych statków powietrznych. 

4,5 mln złotych na profilaktykę przeciwalkoholową przekazał organizacjom pozarządowym Urząd Miejski w Radomiu. Większość środków trafiło do organizacji katolickich, które w dużej mierze zajmują się pomoganiem potrzebującym m.in. Caritas, Arki i parafii.

Infolinia NFZ - zmiany

02 styczeń 2014

Zmieniły się zasady funkcjonowania infolinii NFZ Mazowsze. Mają lepiej spełniać oczekiwania osób dzwoniących.

W Sielpi pod Końskimi kończyć się będzie licząca blisko 2 tysiące kilometrów trasa rowerowa łącząca pięć województw Polski Wschodniej.

 W poniedziałek pasażerów autobusów miejskich w Radomiu czeka drobna korekta rozkładu. Między godz. 12.15 i 12.35 wyłączony z ruchu będzie odcinek ul. Żeromskiego od placu Kazimierza Wielkiego do ul. Traugutta., a tym samym przystanek przy ul. Żeromskiego.

Urząd Miejski w Radomiu ogłosił przetarg na dostawę i wdrożenie oprogramowania informatycznego do realizacji projektu zintegrowany system zarządzania oświatą na terenie Gminy Miasta Radomia. 

Rozpoczęły się konsultacje społeczne na temat handlu w niedzielę, zarządzone przez Prezydenta Radomia w odpowiedzi na inicjatywę mieszkańców i Rady Miejskiej.

Członkowie Rady Naukowo-Społecznej Leśnego Kompleksu Promocyjnego "Puszcza Kozienicka" postulują powrót do historycznej nazwy - Puszczy Radomskiej, która przed wiekami rozciągała się w granicach rzek Pilicy (od północy), Wisły (od wschodu), Iłżanki (od południa) i Szabasówki - dopływu Radomki koło Szydłowca - (od zachodu).

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4