Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 19 czerwca - święci męczennicy Gerwazy i Protazy

Wiadomości z Radomia

"Bezpieczeństwo - to nasza wspólna sprawa" - pod takim hasłem odbędzie się debata społeczna w Drzewicy. Wspólnie z miejscowym urzędem organizuje ją opoczyńska policja.

Śmiertelny wypadek

20 wrzesień 2013

Dzisiaj w nocy doszło do tragicznego wypadku, w którym zginął 66-letni mężczyzna.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zatrzymali 48-letniego kierowcę, który wyprzedzał na podwójnej ciągłej przeładowanym busem.

Ta akcja budzi świadomość społeczną - mówi biskup Henryk Tomasik o akcji pro-life ''Jeden z nas'', którą poparło milion Europejczyków, w tym 165 tysięcy Polaków. Inicjatywa ma przywrócić Europie jej duszę. Inicjatorzy akcji zwracają uwagę, że Unia Europejska to nie tylko rynek i marketing, lecz to człowiek i jego godność.

Radom będzie gospodarzem krajowej wystawy psów rasowych. Impreza odbędzie się w najbliższą niedzielę na stadionie Startu przy ulicy Wernera. Początek o 10.00.

Parki jak nowe

19 wrzesień 2013

Dwa zabytkowe parki miejskie zyskają nowy wygląd. Urząd Miejski ogłosił przetarg na rewitalizację Leśniczówki i Starego Ogrodu. Termin składania ofert upływa 1 października. Całość prac obejmie ponad 14 ha terenów parkowych.

5 tysięcy osób skorzystało z nowo otwartej Powiatowej Międzyszkolnej Pływalni w Przysusze. Dzisiaj odbyło się oficjalne otwarcie obiektu. Takiego kompleksu basenów, jak w Przysusze, nie ma żadne, podobnej wielkości miasto w regionie radomskim.

Zielone światło dla ZOL

19 wrzesień 2013

Jeszcze w tym roku mogą ruszyć prace przy budowie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Pionkach. Inwestycja zostanie zrealizowana z pieniędzy z Unii Europejskiej, Starostwa Powiatowego w Radomiu oraz Urzędu Miejskiego w Pionkach. Ostateczne decyzje w tej sprawie zostaną podjęte 1 października podczas sesji Rady Powiatu Radomskiego.

Najlepsi z najlepszych

19 wrzesień 2013

Rozstrzygnięto powiatowy etap mazowieckiego konkursu wiedzy bezpieczeństwie, higienie pracy i ekologii w rolnictwie, którego organizatorami są: radomski oddział Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i Starostwo Powiatowe.

Sami mieszkańcy będą decydować, na jakie inwestycje samorząd wyda publiczne pieniądze; co trzeba zrobić w pierwszej kolejności, a które zadania mogą jeszcze poczekać. Gmina Końskie wprowadza budżet obywatelski.

Dziewięć firm jest zainteresowanych wybudowaniem wiaduktu nad torami kolejowymi wzdłuż ulicy Modzianowskiej w Radomiu. Najtańsza oferta wynosi 66 mln złotych, zaś najdroższa aż 80 mln.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP zs. w Radomiu wraz z Prokuraturą Okręgową w Płocku rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która przemycając papierosy naraziła Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 17 milionów złotych.

Będzie można pobiegać, pojeździć na rowerze, a także podziwiać popisy motocrossowe, a to wszystko w centrum miasta. Już w sobotę (21 września) Eliminator MTB, czyli wielka sportowa impreza w Opocznie.

O opiece nad chorymi na Alzheimera będą dyskutować uczestnicy konferencji naukowej, która odbędzie się 21 września w Pallotyńskim Dom Opieki im. Św. Wincentego we Wrzosie koło Radomia. Organizatorem spotkania jest Radomskie Stowarzyszenie ''POMOCNE DŁONIE''. Patronem medialnym jest Radio Plus Radom.

Muzeum parafialne przy kościele św. Jakuba chcą utworzyć władze Skaryszewa koło Radomia. Środki na ten cel mają pochodzić z funduszy unijnych.

Dwie pamiątkowe tablice pojawią się niedługo w Końskich. Przypominać będą one o tragicznych wydarzeniach wojennych na Konecczyźnie.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4