Na antenie: Kto rano wstaje...
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: 22 listopada - św. Cecylia, dziewica i męczennica
Pochmurno

1°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 93%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 22 Lis 2017

    Opady 5°C 1°C

  • 23 Lis 2017

    Bardzo pochmurno 9°C 2°C

Wiadomości z Radomia

Projekt z ZUS

27 październik 2017

Ruszyła kolejna edycja programu edukacyjnego pt: Projekt z ZUS.

- To, co powiedziałem, to odczucie moich pracowników i środowiska - mówi prof. Zbigniew Łukasik, rektor UTH. We wtorek Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wezwało rektora do złożenia wyjaśnień odnośnie słów o "przekręcie" i "nieporozumieniu", które profesor wypowiedział jako komentarz do oceny ministerialnej uczelni.

- Liczba pszczół cały czas maleje - alarmuje Andrzej Matysiak, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu. W Jedlni-Letnisku odbyła się konferencja poświęcona poprawie warunków bytowania pszczół.

Zabytkowa kancelaria jak nowa

26 październik 2017

Dzięki funduszom unijnym cztery zabytki sakralne diecezji radomskiej zostały wyremontowane. Wśród nich znalazła się kancelaria cmentarza przy ul. Limanowskiego w Radomiu.

31 października kończy się ważność legitymacji studenckich. To ważna informacja dla podróżujących środkami transportu publicznego.

Jak żyć z Alzheimerem?

26 październik 2017

Choroba Alzheimera to choroba naszej teraźniejszości, ale jeszcze bardziej przyszłości. 15 listopada w Radomiu odbędzie się konferencja poświęcona temu problemowi. 

 

 

Będzie bliżej do Bulwarów

26 październik 2017

MZDiK ogłosił przetarg na przebudowę chodnika na drogę pieszo – rowerową łączącą Bulwary nad rzeką Mleczną z ul. Szwarlikowską i Starym Ogrodem w Radomiu.

Radom uczestniczy w dorocznym Forum Rozwoju Mazowsza w Warszawie. Tegoroczna edycja to 10 debat, kilkadziesiąt prezentacji i warsztatów, podczas których swoimi doświadczeniami dzieli się ponad 80 ekspertów reprezentujących administrację, biznes, sektor naukowy i pozarządowy.

3 osoby trafiły do szpitala w wyniku wypadku, do którego doszło w czwartek rano na ul. Przytyckiej w Radomiu.

Autobusy w kiepskim stanie

25 październik 2017

177 skontrolowanych pojazdów, 12 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych i wydane 3 zakazy dalszej jazdy z powodu stwierdzonych poważnych usterek stanu technicznego – to wynik jednodniowych działań prowadzonych we wtorek na terenie całego województwa mazowieckiego.

Nie żyje Anna Kurzela

25 październik 2017

Po ciężkiej chorobie zmarła Anna Kurzela ze stowarzyszenia Radomski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Pogrzeb odbędzie się w najbliższy piątek w katedrze o godzinie 12.00.

Miało być zgromadzenie na 100 osób, przyszło - ok 10 z czego większość to służby mundurowe. Przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym odbyło się dziś zgłoszone do Urzędu Miejskiego "zgromadzenie publiczne".

Nowo powstałe oddziały przedszkolne zostaną doposażone za pieniądze z Unii Europejskiej. Będą też organizowane dodatkowe zajęcia dla najmłodszych. Unijna dotacja na ten cel wyniesie prawie 2 miliony złotych.

"Dwudziestką" nie pojedziesz

25 październik 2017

2 i 3 listopada zawieszone będzie kursowanie linii nr 20, jeżdżącej w dni powszednie pomiędzy pętlami Malczew i Ustronie / Radomskiego. Powód? Poświąteczna listopadowa przerwa w nauce szkolnej.

Policjanci mazowieckiej drogówki wraz z diagnostami i uczniami Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu będą prowadzili bezpłatne przeglądy samochodów. Akcja pn. „Sprawny samochód - bezpieczny kierowca” prowadzona będzie w najbliższy czwartek, 26 października i piątek, 27 października.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wzywa rektora Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu do złożenia wyjaśnień. Przypomnijmy, sprawa ma związek z bardzo niską oceną, jaką radomska uczelnia dostała od Komisji Ewaluacji Jednostek Naukowych - organu doradczego ministerstwa. Rektor uczelni prof. Zbigniew Łukasik uznał ocenę za krzywdzącą i podsumował, że to "nieporozumienie albo przekręt".

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Maria Magdalena"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 8 24
GKS Katowice 8 17
Indykpol AZS Olsztyn 8 16
Trefl Gdańsk 8 15
PGE Skra Bełchatów 7 15
Cuprum Lubin 9 14
Jastrzębski Węgiel 8 14
Espadon Szczecin 8 14
ONICO Warszawa 9 14
Asseco Resovia Rzeszów 8 13
MKS Będzin 9 10
Cerrad Czarni Radom 8 10
Łuczniczka Bydgoszcz 8 10
Dafi Społem Kielce 8 5
Aluron Virtu Warta Zawiercie 7 4
BBTS Bielsko-Biała 9 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA