Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 23 czerwca - św. Józef Cafasso, prezbiter
Bardzo pochmurno

10°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 17.70 km/h

 • 23 Cze 2018

  Opady 17°C 9°C

 • 24 Cze 2018

  Rain 18°C 8°C

Wiadomości z Radomia

Po raz jedenasty Radom stanie się stolicą filmu. Od 1 do 7 lipca odbywać się będą w Radomiu Ogólnopolskie Spotkania Filmowe Kameralne Lato.

Będzie więcej pieniędzy na utwardzanie dróg gruntowych w ramach Radomskiego Programu Drogowego. Ale to nie wszystko.

Polskie Stronnictwo Ludowe wystawi swojego kandydata na prezydenta Radomia. Poinformował o tym Józef Bakuła, prezes radomskich struktur partii, podczas Święta Ludowego, które odbyło się dzisiaj w Muzeum Wsi Radomskiej.

Będzie wsparcie dla filmu Klecha o księdzu Romanie Kotlarzu, który został zamordowany przez "nieznanych sprawców" w 1976 r. - Ale musimy najpierw postąpić zgodnie z obowiązującymi przepisami - tlumaczy Mateusz Tyczyński, dyrektor kancelarii prezydenta Radomia. Oznacza to w konsekwencji, że obraz Jacka Gwizdały otrzyma dotację, ale w okresie wakacji.

Jak pomóc osobom bezdomnym, a jednocześnie nie dawać się przez nie wykorzystywać? Jakie działania na rzecz wsparcia bezdomnych prowadzone są w Radomiu? I wreszcie, czy są skuteczne metody na wyjście z bezdomności? Zastanawiają się uczestnicy konferencji pod nazwą "Ludzie bezdomni - jak pomóc osobom w kryzysie". Spotkanie interdyscyplinarne zorganizowane zostało w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu.

Specjalną kartę i ulgi dla dzieci niepełnosprawnych wprowadzili radomscy radni. Będzie funkcjonowała podobnie, jaka Karta Dużej Rodziny, czy Karta Seniora.

Dziś ślubowali żołnierze 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Swoją gotowość obronną wyraziło aż 126 osób!

Tłumy radomian przyszły na darmowe badania do radomskiego szpitala w ramach akcji "Zdrowie dla wszystkich". Można było zbadać krew i tarczycę.

Ludzie Bezdomni – jak pomóc osobom w kryzysie? Wiele odpowiedzi na to jedno pytanie poznać będzie można podczas pierwszego spotkania interdyscyplinarnego w Radomiu, które odbędzie się właśnie pod takim hasłem.

16 - letni Jakub Gryza z Publicznego Gimnazjum w Jedlińsku i jego mama Elżbieta zostali laureatami I miejsca w drugiej edycji konkursu "Moje pierwsze prawo jazdy". Konkurs zorganizował Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu. Wielki finał, który odbył się na tarasie widokowym Galerii Słonecznej w Radomiu połączony był z przypadającym 26 maja Dniem Matki.

Organizatorzy Air Show w Radomiu przedstawili ceny biletów wstępu na pokazy.

Noszą nas pod swoim sercem, martwią się niepowodzeniami i cieszczą z każdego, choćby najmniejszego sukcesu. 26 maja świętują wszystkie mamy.

Ekologiczny projekt, którego celem jest zagospodarowanie wody opadowej, został otwarty na terenie Przedszkola Publicznego nr 16 w Radomiu. To pierwszy tego typu projekt w kraju.

Ponad 3,5 miliona złotych wsparcia dla Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego na Józefowie - Urząd Marszałkowski przekazał pieniądze na budowę Pracowni Leku Cytotoksycznego i Cytostatycznego. Jej budowa jest konieczna.

Ponad 35 kierunków mają do wyboru kandydaci. Trwa rekrutacja na studia stacjonarne i niestacjonarne na rok akademicki 2018/2019 w Uniwersytecie Technologiczno - Humanistycznym im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu.

Zamknięte odcinki ulic, opóźnienia w kursowaniu autobusów. W najbliższy weekend utrudnień mogą spodziewać się kierowcy, a także pasażerowie komunikacji miejskiej.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

10°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 17.70 km/h

 • 23 Cze 2018

  17°C 9°C

 • 24 Cze 2018

  18°C 8°C

ARTYSTA TYGODNIA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 75
PGE Skra Bełchatów 30 72
Trefl Gdańsk 30 65
Asseco Resovia Rzeszów 30 57
Indykpol AZS Olsztyn 30 57
Jastrzębski Węgiel 30 57
ONICO Warszawa 30 57
Cuprum Lubin 30 45
Cerrad Czarni Radom 30 43
Aluron Virtu Warta Zawiercie 30 39
GKS Katowice 30 36
Stocznia Szczecin 30 34
MKS Będzin 30 29
Łuczniczka Bydgoszcz 30 21
BBTS Bielsko-Biała 30 19
Dafi Społem Kielce 30 15

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA