Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 24 marca - św. Katarzyna Szwedzka, zakonnica

Wiadomości z Radomia

Studenci trzeciego roku kierunku lekarskiego będą się kształcić na oddziałach klinicznych w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu. Przewiduje to podpisane porozumienie Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego z lecznicą na Józefowie.

Przyjdź i zobacz!

20 marzec 2019

Dni otwarte w szkole dwujęzycznej w Radomiu.

Zwolnieni z Teorii i ABSL pomogą w zawodowym starcie młodym z regionu Mazowsza dzięki wsparciu JPMorgan Chase Foundation.

Jakub Wosiak, uczeń Zespołu Szkół Elektronicznych w Radomiu został Wicemistrzem Polski Programistów PLC 2019. Jego kolega Eryk Sałuda znalazł się w najlepszej piątce mistrzostw, a Bartłomiej Hernik w gronie najlepszych 20 programistów PLC.

Ochotnicy 16-dniowe szkolenie podstawowe odbędą w wakacje, złożą przysięgę wojskową i wstąpią w szeregi 6 MBOT bez konieczności rezygnowania z zajęć. Rusza projekt "Wakacje z WOT”.

Wydział Dochodzeniowo-Śledczy KWP zs. w Radomiu prowadzi śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Radomiu dotyczące włamań do mieszkań metodą na tzw. pasówkę. Dochodziło do nich na terenie całego kraju w okresie od 21 listopada 2017 do 16 listopada 2018 roku.

W czwartek, 21 marca około południa mogą wystapić utrudnienia w ruchu i komunikacji. Powód - przemarsz w związku z obchodami Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa.

Policja zwraca się o pomoc w ustaleniu miejsca pobytu Tomasza Kosika. Mężczyzna poszukiwany jest od dziewiętnastu lat.

Sejmik Województwa Mazowieckiego wyraził zgodę na udzielenie wsparcia finansowego dla Radomia. Środki w wysokości 2,5 mln złotych zostaną przeznaczone na zakup ambulansów dla Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Pojazdy zostaną skierowane do obsługi mieszkańców gmin w powiecie radomskim.

Od kwietnia do czerwca w Radomiu odbywać się będą bezpłatne zajęcia sportowo-rekreacyjne „Nordic Walking”. Zapisy ruszą już jutro i potrwają tydzień.

XI Radomski Festiwal Nauki organizuje 20 marca Liceum Dwujęzyczne w Radomiu.

Wszystko wskazuje na to, że na przełomie marca i kwietnia rozpocznie się rozbiórka terminala na lotnisku w Radomiu. Sąd odrzucił odwołanie ostatniego najemcy powierzchni w terminalu na Sadkowie.

Pracownicy socjalni są zobowiązani do okazania legitymacji służbowej i w żadnym wypadku nie proszą o pieniądze. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej ostrzega przed oszustami.

Przedstawiciele Forum Młodych PiS Radom zwrócili się z apelem do parlamentarzystów PO ziemi radomskiej o stanowcze i jednoznaczne potępienie działań szeroko rozumianej opozycji totalnej, mających na celu dyskredytację oraz bezpośrednie ataki na działaczy Prawa i Sprawiedliwości oraz osób opowiadających się za wartościami prezentowanymi przez Prawo i Sprawiedliwość.

Mieszkańcy miejscowości Sady-Kolonia (gmina Klwów) są zbulwersowani budową masztu telekomunikacyjnego, który stanął w miejscowości - jak twierdzą - bez ich wiedzy i zgody. Inwestycja miała nie być konsultowana z mieszkańcami. Ci obawiają się ewentualnego przewrócenia się masztu, ale również konsekwencji zdrowotnych wynikających z emisji fal elektromagnetycznych.

Rusza V edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Finansoaktywni”. Program jest bezpłatny i odbywa się w całym kraju. W tym roku skierowany jest do uczniów klas VI, VII i VIII oraz nauczycieli.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Czas relaksu

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 23 59
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Cerrad Czarni Radom 24 42
Aluron Virtu Warta Zawiercie 23 40
PGE Skra Bełchatów 23 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 23 27
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 23 20
MKS Będzin 23 7
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4