Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: św. Józef Bilczewski, biskup
Pochmurno

7°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 93%

Wiatr: 22.53 km/h

  • 23 Paź 2017

    Rain 8°C 4°C

  • 24 Paź 2017

    Pochmurno 7°C 3°C

Wiadomości z Radomia

- Bardzo dużo pracy i jeszcze więcej pacjentów - ambulatorium przy ul. Tochtermana w Radomiu oblężone chorymi zainteresowanymi udzieleniem pomocy w ramach nocnej i świątecznej opieki lekarskiej. Dysproporcje są ogromne.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji ogłosił przetarg na realizację prac budowlanych przy przepuście nad ulicą Owalną. Na oferty od zainteresowanych wykonawców czeka do 25 października.

Będący po służbie policjant z zespołu operacyjno-rozpoznawczego z Komisariatu I Policji w Radomiu zatrzymał 34-latka, który chciał włamać się do samochodu. Mężczyzna trafił do aresztu, gdzie będzie odbywał zaległą karę pozbawienia wolności.

Marsz ku pamięci bpa Chrapka

11 październik 2017

Po raz ósmy ulicami Radomia przejdzie Marsz Integracyjny poświęcony pamięci bpa Jana Chrapka.

Marsz Życia i Nadziei

11 październik 2017

20 października ulicami Radomia przejdzie Marsz Życia i Nadziei

Złóż wniosek o 500 Plus do końca października.

W Radomiu został otwarty jeden z najnowocześniejszych salonów hyundaia w Polsce. - Po Rybniku, Kielcach, Opolu i Krakowie to czwarty obiekt zbudowany według najnowszych standardów - mówi Leszek Płonka, dyrektor zarządzający Hyundai Motor Poland.

Będzie sygnalizacja i wyznaczone dodatkowe pasy - miasto ogłosiło przetarg na przebudowę skrzyżowania ulic Wernera,Mireckiego i Szarych Szeregów.

Kary pozbawienia wolności w zawieszeniu, kary grzywny i zakaz wykonywania zawodu ochroniarza przez pięć lat - w Sądzie Rejonowym w Radomiu zapadł wyrok w sprawie dwóch byłych ochroniarzy miejskiego szpitala.

12 wadliwych serii preparatu Febrisan natychmiast ma zostać wycofanych z obrotu w kraju. Taką decyzję podjął Główny Inspektorat Farmaceutyczny.

Blisko jedna trzecia kobiet decyduje się na spożywanie alkoholu w czasie ciąży. Dziś w Radomiu odbyła się konferencja poświęcona skutkom sięgania po alkohol przez kobiety, które spodziewają się dziecka.

W seniorach siła

10 październik 2017

Utworzenie Poradni Geriatrycznej, powołanie Centrum Aktywności Seniorów oraz zakup dla najstarszych mieszkańców czujników czadu - radomski magistrat poszerza ofertę skierowaną do najstarszych mieszkańców. Opracował program „Siła w seniorach” i teraz będzie go konsultował z przedstawicielami organizacji działających na rzecz seniorów.

PGZ już zatrudnia

10 październik 2017

300 miejsc pracy w ciągu trzech najbliższych lat powstanie w Radomiu. Pracowników szuka Centrum Usług Biznesowych Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Choć prowadzone są już rozmowy z kandydatami, to oficjalny nabór zostanie ogłoszony na przełomie października i listopada.

Przybłąkał się do redakcji Radia Plus Radom, zwiedził każdy jej zakamarek, by dzięki sile portali społecznościowych znaleźć nowy dom. Gdyby umiał mówić, z pewnością nie powiedziałby, że nie lubi poniedziałków.

Prof. Stanisław Zbigniew Kamieński - pracownik Wydziału Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu został uhonorowany srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze - Gloria Artis.

Relacja ofiar i świadków okupacji niemieckiej w Radomiu są dostępne ONLINE.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

„Tora Tora Tora”

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 5 15
Indykpol AZS Olsztyn 5 12
GKS Katowice 6 11
Cuprum Lubin 6 11
ONICO Warszawa 6 11
Espadon Szczecin 6 10
Asseco Resovia Rzeszów 5 8
Jastrzębski Węgiel 5 8
Trefl Gdańsk 4 7
PGE Skra Bełchatów 4 7
Łuczniczka Bydgoszcz 5 7
Cerrad Czarni Radom 5 7
MKS Będzin 5 5
Aluron Virtu Warta Zawiercie 4 2
Dafi Społem Kielce 6 2
BBTS Bielsko-Biała 4 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA