Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 22 marca - św. Zachariasz, papież

Informacje z regionu

W Światowym Dniu Zespołu Downa w Opocznie przeprowadzona została ciekawa konferencja.

Dzieci ze Zwolenia tradycyjnie pożegnały zimę. Marzanna została podpalona, a następnie utopiona.

„Chroń naturę – nic wielkiego zrób dla ziemi coś dobrego” – z takim hasłem zmierzą się najmłodsi mieszkańcy Mazowsza w kolejnej już edycji konkursu ekologicznego. Zadaniem małych miłośników przyrody jest wykonanie pracy plastycznej. Zgłoszenia można nadsyłać do 15 kwietnia br.

Od demontażu starych elementów sieci trakcyjnej wzdłuż torów rozpoczęła się przebudowa trasy kolejowej na odcinku Warka - Radom. Został tam wstrzymany ruch pociągów pomiędzy Strzyżyną a Radomiem. Wprowadzona została autobusowa komunikacja zastępcza, która będzie obowiązywać do lipca.

Od 2018 roku „Kotwica" stała się symbolem Wojsk Obrony Terytorialnej

Będą promowali rozsądne używanie telefonów komórkowych

Rada rozwiązana!

20 marzec 2019

Rada Powiatu w Końskich została z mocy prawa rozwiązana. Radni w ustawowym terminie trzech miesięcy od ogłoszenia wyników wyborów nie powołali czwartego członka zarządu.

"Przygód kilka wróbla Ćwirka", "Wróbelek Elemelek", "Lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu", strach na wróble... Wróble są od dawien dawna obecne w naszym życiu, przyrodzie, ale też kulturze. Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wróbla.

Radni przygotowują się na decyzję wojewody o ewentualnym rozwiązaniu Rady Powiatu. Wynajęli znanego prawnika.

Poseł do Parlamentu Europejskiego Zbigniew Kuźmiuk spotka się z mieszkańcami Grójca i okolic.

Sejmik woj. mazowieckiego apeluje do rządu o objęcie biedniejszej części województwa Programem Operacyjnym Polska Wschodnia.

Sceny z powstania styczniowego, grupy rekonstrukcyjne, niespodzianki dla przybyłych gości. W najbliższą niedzielę w Bartodziejach (gmina Jastrzębia) odbedzie się piknik historyczny "Działo się w Bartodziejach w pamiętnym roku 1863..."

W czwartek 21 marca w Puszczy Iłżeckiej udostępnione zostaną dwie tablice o historii garncarstwa. To jedno z działań, mających na celu reaktywację ceramiki na tym terenie.

Pierwszaki ze szkoły podstawowej w Cerekwi otrzymały dziś "odblaskową" wyprawkę. Do szkoły przyjechali przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i przeprowadzili ciekawą lekcję o bezpieczeństwie.

Niemal 80 mln zł z mazowieckiego budżetu pójdzie na strażnice OSP, pracownice informatyczne, rozwój bazy sportowej, aktywizację sołectw czy wsparcie ogródków działkowych.

Radni woj. mazowieckiego przeznaczyli dziś ponad 36 mln zł na modernizację szpitali, instytucji kultury i szkół. Pieniądze trafią także do regionu radomskiego.

Strona 1 z 378
Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Czas relaksu

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 23 59
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Cerrad Czarni Radom 24 42
Aluron Virtu Warta Zawiercie 23 40
PGE Skra Bełchatów 23 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 23 27
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 23 20
MKS Będzin 23 7
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4