Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 16 czerwca - św. Lutgarda, dziewica

Informacje z regionu

15 czerwca 1946 roku doszło do bitwy pod Zwoleniem. Dziś, w rocznicę tego wydarzenia, odbyły się: bieg pamięci, rekonstrukcja i koncert. Harcerze rozwinęli 100-metrową flagę.

Ćwiczenia żołnierzy 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej

Zakończyła się siódma edycja Kaziuków Koneckich. Uroczystość upamiętnia bł. ks. Kazimierza Sykulskiego, patrona powiatu koneckiego.

Wrota Mazowsza – portal udostępniający mieszkańcom i przedsiębiorcom zdalne usługi cyfrowe został doceniony za swoją powszechność, otwartość oraz szerokie wykorzystanie przez inne jednostki samorządowe. Spośród rozwiązań wdrażanych w całej Unii Europejskiej właśnie on otrzymał drugą nagrodę „Sharing & Reuse Awards 2019”. Wyróżnienie podczas uroczystej gali konkursu odebrał marszałek Adam Struzik oraz Krzysztof Mączewski i Ewa Janczar dyrektorzy departamentu cyfryzacji, geodezji i kartografii urzędu marszałkowskiego – twórcy sukcesu.

Pięć zastępów gaśniczych brało udział w gaszeniu pożaru drewnianego domu w Smardzewie w gminie Radzanów.

1,4 mln zł dla Szydłowca na ekologiczny projekt.

Gratka dla miłośników sportu na festynie rodzinnym w Janikowie. Będzie wylicytowana koszulka z autografem Krzysztofa Piątka!

Będą zamknięte ulice

14 czerwiec 2019

W sobotę na kierowców przejeżdżających przez Opoczno czekają utrudnienia w ruchu. Wszystko za sprawą wyścigu kolarskiego.

W 2018 roku powierzchnia gospodarstw rolnych w województwie mazowieckim wzrosła o 230 tysięcy hektarów. Urząd Statystyczny w Warszawie zanotował rekordową produkcję czereśni.

Burze, które w nocy przeszły przez nasz region całe szczęście nie okazały się tak groźne, jak prognozowano.

Poprawi się bezpieczeństwo na ścieżce rowerowej łączącej Skaryszew z Radomiem. Burmistrz Skaryszewa Dariusz Piątek wraz z zastępcą przewodniczącego Rady Miejskiej Janem Jeżmańskim przekazali plac budowy na realizację innowacyjnego projektu „Budowa oświetlenia drogowego wzdłuż drogi krajowej nr 9 w Makowcu i w Skaryszewie – etap I”.

Niemal 30 podmiotów wystąpi na Festiwalu Kapel i Zespołów Śpiewaczych w Starej Błotnicy. Impreza odbędzie się w najbliższą niedzielę.

Odblaski także na lato

13 czerwiec 2019

Najmłodsi z Brzózy otrzymali odblaskowe prezenty. Przydadzą się z pewnością na letnie wieczorne spacery z rodzicami.

W najbliższą niedzielę w Jedlińsku odbędzie się "Sobótka". To impreza, nawiązująca do słowiańskich zwyczajów, podczas której każdy znajdzie coś dla siebie.

Konecczanie zagłosują

13 czerwiec 2019

W najbliższą niedzielę odbędą się przedterminowe wybory do Rady Powiatu Koneckiego. Mieszkańcy wybiorą 21 radnych.

Polscy Łowcy Burz przewidują dziś ekstremalne burze. Trzecim stopniem zagrożenia objęte jest całe woj. łódzkie, część mazowieckiego i świętokrzyskiego. Należy w miarę możliwości pozostać w domu i schować do garażu samochód, a także usunąć przedmioty ruchome. Możliwe są przerwy w dostawie prądu.

Strona 1 z 405
Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"(Everything I Do) I Do It For You"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4