Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Wawrzyniec z Brindisi, prezbiter i doktor Kościoła

Informacje z regionu

Strażacy na medal

04 lipiec 2019

Trzecie miejsce zajęli opoczyńscy strażacy w XIII Mistrzostwach Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym, które odbyły się w Licheniu Starym.

3 lipca 2019 r. w siedzibie Placówki Straży Granicznej w Lesznowoli podpisano porozumienie w sprawie współdziałania Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej i 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Niektórzy studenci, oprócz wakacyjnego wypoczynku, planują podjęcie sezonowej pracy.

Droga była zablokowana.

Stare samochody zanim trafią na złomowisko, mogą przeżyć swoją ostatnią przygodę, być może najciekawszą w życiu. Takie możliwości stwarza impreza Wrak Race organizowana w najbliższą niedzielę w Głowaczowie.

"Obierz kurs na przygodę nad zalewem w Siczkach", czyli wakacyjne zajęcia dla dzieci z ukierunkowaniem na żeglowanie i codzienną aktywność na lądzie oraz w plenerze. To doskonała zabawa podczas wakacyjnej laby.

Ogłoszono przetarg na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego w ciągu drogi krajowej nr 9 Radom - Rzeszów. Trasa pójdzie nowym śladem.

Wakacje z MDK

04 lipiec 2019

Na zajęcia wakacyjne zaprasza dzieci i młodzież opoczyński dom kultury.

Samorządowcy z powiatu przysuskiego domagają się od rządu programu budowy zbiorników retencyjnych.

Jarmarki Skrzyneckie

04 lipiec 2019

Już w najbliższą niedzielę, 7 lipca, zapraszamy do malowniczego Skrzynna, gdzie wraz z Druhami z OSP, odbędą się obchody 100-lecie powstania jednostki.

Kolizja na krajówce

04 lipiec 2019

W okolicach miejscowości Jaksonek (powiat piotrkowski) na drodze krajowej 74 punto uderzyło w ciągnik rolniczy.

To był jeden z najtragiczniejszych momentów kampanii wrześniowej 1939 roku w Polsce. W okolicach Odrzywołu w powiecie przysuskim doszło do gwałtownego starcia polskich oddziałów armii "Prusy" z wojskami niemieckimi. Według wójta Mariana Kmieciaka doszło do zbrodni wojennych.

- Cieszy mnie szczególnie to, że starania dotyczące budowy mostu łączącego powiat kozienicki z garwolińskim przyniosły efekty w postaci pozytywnie ocenionego wniosku przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju – mówił w rozmowie z Radiem Plus starosta kozienicki Andrzej Jung.

Nowa Wałowa

04 lipiec 2019

Na tę inwestycję czekali okoliczni mieszkańcy i osoby wypoczywające nad opoczyńskim zalewem. Zakończyła się przebudowa ulicy Wałowej w Opocznie.

Prawie 240 tysięcy złotych – to kwota jaką zaoszczędził powiat kozienicki po przeprowadzeniu ostatnich przetargów drogowych. Pieniądze te zostaną przeznaczone na kolejne inwestycje, o czym mają zadecydować radni powiatowi na najbliższej sesji.

Do 10 lat więzienia grozi mężczyźnie, który w opoczyńskim szpitalu pięścią uderzył w twarz ratownika. Dziarski 26-latek jest już w rękach policji.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4