Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 22 marca - św. Zachariasz, papież

Informacje z regionu

Zarząd Województwa Mazowieckiego zdecydował o przyznaniu dodatkowego wsparcia finansowego dla mazowieckich Meditransów. W sumie ponad 11,8 mln zł będzie przeznaczonych na zakup 23 nowych ambulansów. Dodatkowe środki otrzymają placówki w Płocku, Siedlcach, Ostrołęce i Warszawie. Pojazdy - jak informuje Rafał Rajkowski, wicemarszałek Mazowsza - trafią również, ale w późniejszym terminie, do Radomia.

Opoczyńscy radni nie wyrazili zgody na wszczęcie procedury zmierzającej do utworzenia w Opocznie dwóch liceów.

Od niedzieli, 10 marca wprowadzona zostanie korekta rozkładu jazdy pociągów. Zapewni ona podróże dalekobieżne i aglomeracyjne oraz realizację największego w historii programu inwestycyjnego. Korekta rozkładu jazdy pociągów będzie obowiązywała do 8 czerwca.

Gry terenowe, muzyczne inspiracje, pokoje zagadek czy filmy - to tylko niektóre scenariusze, które znalazły się w publikacji w ramach II edycji "Lekcji o Mazowszu". Uczniowie mogą dzięki temu poznać swój region.

Działa już Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Borkowicach w powiecie przysuskim. Co ważne, placówka ma już kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Dwie ważne inwestycje prowadzone będą w tym roku na drogach wojewódzkich powiatu opoczyńskiego.

Ciasno na ulicach

28 luty 2019

Zamknięta obwodnica Opoczna daje się we znaki kierowcom. Większy ruch w centrum miasta można zaobserwować zwłaszcza w czwartek.

Ponad 27,5 tysiąca miejsc opieki dla dzieci do trzech lat powstanie w ramach rządowego programu "Maluch+". Ponad 77,5 tysiąca miejsc otrzyma dofinansowanie do funkcjonowania. W sumie Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przeznaczyło na edycję 2019 „MALUCH+” do 450 milionów złotych.

Uwaga kierowcy! Zamknięty przejazd kolejowy na drodze Zychorzyn - Jastrząb.

Kandydat założył komitet wyborczy, ale na tydzień przed wyborami miał stawić się do odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności w wymiarze czterech dni kary. Mógł również zapłacić grzywnę, jednak wybrał... ukrywanie się przed policją. Kandydat złożył do sądu protest wyborczy, jego zdaniem cała sytuacja miała wpływ na wynik wyborów.

O pieniądzach unijnych na ochronę środowiska, potrzebie współpracy oraz sposobach na walkę ze smogiem rozmawiają w Warszawie przedstawiciele rządu, samorządów, organizacji pozarządowych, ekspertów, naukowców, przedsiębiorców i mediów.  W Centrum Nauki Kopernik w Warszawie Trwa II Kongres Czystego Powietrza. 

Już prawie trzydzieści instytucji włączyło się do akcji "Koleją do Kultury". Dzięki ich współpracy z Kolejami Mazowieckimi bilet z pociągu staje się jednocześnie kartą rabatową na bilet wstępu do danej placówki. Rusza trzecia edycja akcji. 

Prawie 130 kierowców, będących mieszkańcami powiatu radomskiego, straciło w ubiegłym roku prawo jazdy. Dotyczy to osób, które przekroczyły prędkość w terenie zabudowanym o 50 kilometrów na godzinę. W tym roku policyjne kroniki odnotowały już 9 podobnych zdarzeń.

Podsumowanie działalności artystycznej, podziękowania i prawdziwa uczta muzyczna. W sobotę w Szydłowcu odbył się koncert benefisowy Henryka Kapturskiego pt. „Dziękujemy Panie Kapelmistrzu”.

Stop trucicielom!

27 luty 2019

Mazowiecka policja kontroluje dziś emisję spalin. Jeśli samochód nie spełnia norm, mundurowi zatrzymują dowód rejestracyjny.

Nadal nie ma sądowego rozstrzygnięcia w procesie wyborczym złożonym przez PSL. Ludowcy oprotestowali wynik wyborów do łódzkiego sejmiku.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Czas relaksu

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 23 59
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Cerrad Czarni Radom 24 42
Aluron Virtu Warta Zawiercie 23 40
PGE Skra Bełchatów 23 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 23 27
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 23 20
MKS Będzin 23 7
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4