Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Wawrzyniec z Brindisi, prezbiter i doktor Kościoła

Informacje z regionu

Do 10 lat więzienia grozi mężczyźnie, który w opoczyńskim szpitalu pięścią uderzył w twarz ratownika. Dziarski 26-latek jest już w rękach policji.

Rusza kolejna edycja budżetu obywatelskiego Drzewicy.

Prawie 20 tysięcy złotych udało się zebrać podczas Jadar Family Drift w Jedlińsku. Dochód przeznaczony zostanie na rzecz kilkumiesięcznej Igi z wadą serca.

Jeśli chcielibyście przenieść się do Polski lat 30-tych i poczuć klimat międzywojnia to jest na to sposób. Wystarczy przyjść na jeden z meczów Retro Ligi – czyli ciekawej inicjatywy, która edukuje i jednocześnie stwarza możliwość na atrakcyjne spędzenie wolnego czasu.

Minister Marek Suski nie zgadza się z zarzutami wójta Borkowic Roberta Fidosa.

W najbliższy weekend odbędzie się 20. edycja Kuźnic Koneckich.

Ruszyły zapisy na "Drzewica Summer Run". To bieg dla każdego!

Skaryszew przekazał grunty pod budowę hospicjum stacjonarnego.

Inwestycja, która upiększy Skaryszew.

Już we wtorek kozienicka policja będzie miała podwójny powód do świętowania. 9 lipca przy krytej pływalni Delfin w Kozienicach odbędą się uroczystości z okazji 100-lecia istnienia Policji Państwowej oraz nadania sztandaru Komendzie Powiatowej. Będzie również festyn, a na nim mnóstwo atrakcji.

Do 5 lipca można jeszcze składać wnioski do udziału w konkursie grantowym Działaj lokalnie.

Ministerstwo Środowiska uruchamia program zaopatrzenia w wodę. Samorządy będą mogły skorzystać z pożyczki. Na ten cel przygotowano około 6 miliardów złotych. Wsparcie będzie w części umarzane – 50 procent dla gmin ubogich, a 30 procent dla gmin zamożniejszych.

Marian Kmieciak, Marek Klimek czy Władysław Czarnecki to wójtowie z powiatu przysuskiego, którzy otrzymali absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2018 rok. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że dwaj pierwsi samorządowcy cieszą się takim zaufaniem radnych od 28 lat, a wójt Gielniowa od 25. To rekordziści w całym regionie radomskim!

Strasburg jest miejscem pierwszej sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego po majowych wyborach. Europosłowie złożyli ślubowanie, a jutro wybiorą szefa PE i 14 wiceprzewodniczących.

Między Świerżami Górnymi, a Nową Wsią w gminie Kozienice doszło do pożaru 8,5 ha młodego lasu, z czego 5 spłonęło całkowicie. Ogień pojawił się z winy człowieka. 

Każdy z nas lubi miód, a o jego cudownych właściwościach powie nam każdy lekarz czy dietetyk. Niestety na przestrzeni ostatnich lat w całym kraju obserwujemy spadek liczby pszczół, którym zawdzięczamy ten wspaniały produkt. Kozienicki urząd miejski nie pozostaje bierny wobec tej sytuacji i już niedługo w centrum miasta pojawią się ule.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4