Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Wawrzyniec z Brindisi, prezbiter i doktor Kościoła

Informacje z regionu

Spadła stopa bezrobocia w województwie mazowieckim.

Wakacje już się rozpoczęły, a wraz z nimi upragniony wypoczynek. Warto go dobrze zaplanować i sprawdzić kilka rzeczy. Oczywiście nie sposób wszystkiego przewidzieć. Zanim jednak wyruszymy w wymarzoną podróż, warto zastanowić się nie tylko nad wyborem kierunku podróży i oferty, ale przede wszystkim należy pamiętać o sprawdzeniu organizatora wycieczki.

Wyścig Solidarności i Olimpijczyków wjedzie dziś w region radomski. Będą duże utrudnienia w związku z przejazdem kolarzy.

23-letniego mieszkańca Radomia podejrzanego o kradzież 52 l oleju napędowego zatrzymali policjanci ze Zwolenia. Wcześniej mężczyzna ukradł tablice rejestracyjne z pojazdu stojącego na osiedlowym parkingu. Posługując się nimi zatankował paliwo, po czym nie płacąc odjechał z stacji.

 

Wypadek w Paradyżu

02 lipiec 2019

Ranna została jedna osoba

Plaga utonięć

02 lipiec 2019

Od początku czerwca w województwie mazowieckim utonęło 7 osób. W całej Polsce aż 113. Ratownicy przestrzegają: zachowajcie zdrowy rozsądek podczas kąpieli!

Nowe umiejętności, ciekawi ludzie, ale przede wszystkim bezcenne na rynku pracy doświadczenie - to najczęściej wymieniane przez studentów poprzednich edycji efekty praktyk w Urzędzie Marszałkowskim. W tym roku, już po raz piąty można było podjąć wakacyjną pracę u marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika. Studenci praktykujący w urzędzie zarobią 2205 zł brutto miesięcznie.

Budowa mieszkań, dróg, a może stworzenie w mieście terenów zielonych? Które z tych lub innych działań samorząd powinien wykonać w pierwszej kolejności, podpowiedzą sami opocznianie. Gmina zachęca ich do wypełnienia ankiety.

Młodzież z obozów harcerskich w Iłży i Kurozwękach została ewakuowana w związku z załamaniem pogody.

Na trasie Kozienice – Dęblin w miejscowości Janików Folwark na wysokości stawów doszło do zderzenia samochodu ciężarowego i osobowego. Przez jakiś czas ruch odbywał się wahadłowo.

Gmina Jedlińsk będzie współpracować z Eneą Wytwarzanie. Podpisano stosowny list intencyjny dotyczący inwestowania w odnawialne źródła energii. W porozumieniu są już: Zwoleń, Wyśmierzyce, Przytyk, Przyłęk, Sieciechów Gózd i Tczów.

Zakończyły się tegoroczne Dni Drzewicy. Mieszkańcy bawili się na koncertach gwiazd.

Za nami Dni Opoczna

01 lipiec 2019

Zakończyły się Eko-logiczne Dni Opoczna. Mieszkańcy odbierali sadzonki roślin. Nie zabrakło także koncertów.

Pisk opon, dym i kurz oraz adrenalina przy 'kontrolowanym poślizgu' - tak w skrócie opisać można Jadar Family Drift - imprezę motoryzacyjną, która już po raz piąty odbyła się w Jedlińsku. Motoryzacyjny piknik tradycyjnie miał wymiar charytatywny - w tym roku dochód z imprezy przeznaczony zostanie na pomoc małej Idze z wadą serca. 

Gmina Odrzywół zwróci się do wojewody mazowieckiego o wsparcie działań w zakresie walki z pożarami. W ciągu ostatnich tygodni spłonęło ponad 120 hektarów lasów w powiecie przysuskim. Dyskutowano o tym w czasie posiedzenia Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Wcześniej o podjęcie takich działań apelował minister Marek Suski, szef gabintu politycznego premiera.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4