Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 22 marca - św. Zachariasz, papież

Informacje z regionu

W województwie mazowieckim będzie realizowany program dofinansowania zabiegów in vitro. Głosowanie projektu uchwały odbyło się tzw. blokiem. Inaczej mówiąc, radni Koalicji Obywatelskiej, w czasie jednego głosowania zdecydowali też o przekazaniu 50 mln złotych dla portu lotniczego w Modlinie.

Dyskutowali o tym radni Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Liczba zezwoleń na pracę cudzoziemców w województwie mazowieckim systematycznie rośnie. W 2018 r. wydano ich 79,7 tys., czyli o 5,8% więcej niż w 2017 r. Zezwolenia na pracę wydawane były najczęściej obywatelom Ukrainy - wynika z danych Urzędu Statystycznego w Warszawie.

Ciekawe spotkanie planuje opoczyńska biblioteka. Jerzy Chromik opowie tu o swojej książce „On, Strejlau”. Do Opoczna przyjedzie też bohater tej biografii.

Pieszy zginął na miejscu w wyniku potrącenia, do którego doszło w poniedziałek wieczorem w Klwatach koło Jedlińska. Osobowym volvo podróżowało dwóch mężczyzn - obaj byli nietrzeźwi.

Wysokość była powodem kontroli ciężarówki, którą zatrzymał patrol mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Okazało się, że kierowca nie posiada wymaganych dokumentów dotyczących pojazdu nienormatywnego.

Pożar we Wrzosowie

19 marzec 2019

Trwa dogaszanie pożaru, który wybuchł dziś rano na poddaszu jednego z domów jednorodzinnych we Wrzosowie (gm. Jedlnia-Letnisko).

Ruszyła kolejna edycja konkursu „Mazowieckie Zdarzenie Muzealne Wierzba”. Nagrodzone zostaną najciekawsze inicjatywy, wystawy, projekty czy koncerty. Na zgłoszenia swoich najciekawszych przedsięwzięć mazowieckie muzea mają czas do 15 kwietnia br.

W gminie Odrzywół powstanie nowa świetlica wiejska, a w gminie Sienno zostaną dwie przebudowane. Dziś w Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie podpisane zostały umowy na dofinansowanie. 

Duże zbiory odnalezione w archiwach pozwolą na opracowanie publikacji „Maleniec: staropolska fabryka żelaza”. Pieniądze na jej wydanie wyłoży Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

Ranna kobieta

18 marzec 2019

24-letnia kobieta została ranna w wypadku drogowym w miejscowości Janików Folwark w powiecie kozienickim. 

Urząd Miejski w Opocznie ma nowego sekretarza.

Prawie 4 promile alkoholu miał w organizmie 29-letni kierowca forda focusa. Jazdę zakończył w polu.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu wzbogaciła się o osiem nowych samochodów z modułem gaśniczym. To duża pomoc w walce z pożarami lasów, które co roku są zmorą leśników.

Samochód osobowy zderzył się z ciągnikiem

Mazowiecka Policja przeprowadzi w poniedziałek, 18 marca działania: Trzeźwość w przewozie osób

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Czas relaksu

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 23 59
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Cerrad Czarni Radom 24 42
Aluron Virtu Warta Zawiercie 23 40
PGE Skra Bełchatów 23 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 23 27
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 23 20
MKS Będzin 23 7
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4