Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Wawrzyniec z Brindisi, prezbiter i doktor Kościoła

Informacje z regionu

Gminy z terenu powiatu zwoleńskiego otrzymały prawie 940 tys. zł w ramach mazowieckich programów wsparcia. Dziś wicemarszałek Rafał Rajkowski podpisał umowy z samorządowcami.

W 1939 roku w Głowaczowie starły się siły polskie i niemieckie. W najbliższa niedzielę będziemy mogli na własne oczy zobaczyć przebieg tej potyczki dzięki rekonstrukcji historycznej. Odbędzie się ona w ramach trzydniowej imprezy w Głowaczowie.

24 sołectwa z powiatu opoczyńskiego otrzymały granty sołeckie. To wszystkie podmioty, które wnioskowały o takie pieniądze. Marszałek woj. łódzkiego Grzegorz Schreiber wręczył granty sołtysom we wsi Stawowice w gminie Paradyż.

Kielecka GDDKiA zapowiada, że już w grudniu będzie przejezdna droga ekspresowa S7 od granicy województwa świętokrzyskiego i mazowieckiego do Skarżyska-Kamiennej. Wszystko zależy od warunków pogodowych.

Wszyscy uczniowie znajdą miejsce w szkołach ponadgimnazjalnych w powiecie kozienickim. Placówki są przygotowane na przyjęcie podwójnego rocznika.

Prawdopodobnie w listopadzie Muzeum Regionalne w Kozienicach ponownie zaprezentuje swoje zbiory zwiedzającym. Niedawno zakończyła się przeprowadzka do odnowionej siedziby w oficynie pałacowej. Teraz trwa urządzanie około pięciuset metrów kwadratowych powierzchni.

Czy to kolejne, nielegalne składowisko toksycznych odpadów w regionie radomskim? To zbada prokuratura w Grójcu. W Białobrzegach na jednej z prywatnych posesji odkryto 137 beczek o pojemności 1 000 litrów każda.

Mieszkańcy gminy Smyków mają już wodę. Zakończyły się prace na stacji uzdatniania wody w Piaskach Królewieckich.

7-latek miał ambitne plany. Zamierzał sam pojechać rowerem do babci, a dystans to 10 km. Na drodze wojewódzkiej zauważyli go opoczyńscy policjanci. 

Powiat kozienicki jest rekordzistą pod względem długości odcinka przepływającej przez niego Wisły. Związane z tym problemy i zagrożenia były tematem spotkania samorządowców z przedstawicielami Wód Polskich, które odbyło się w poniedziałek w starostwie powiatowym w Kozienicach.

Ma powstać nowa samorządowa instytucja kultury pn.: „Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie”.

Dzisiaj około godz. 8:00 na drodze krajowej nr 79 pomiędzy miejscowościami Bożówka, a Przydworzyce w gminie Magnuszew doszło do zderzenia się dwóch pojazdów ciężarowych i dwóch osobówek. W wypadku zginęła jedna osoba.

- Chcemy szybko iść do przodu, szybko się rozwijać. To wymaga społecznej zgody i zakończenie wojny, która toczy się w Polsce - mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Lider PiS przyjechał dziś na piknik rodzinny w Kuczkach Kolonii w gminie Gózd. Festyn rozpoczął cykl spotkań, które odbywać się będą w całej Polsce.

Dyżurny grójeckiej Państwowej Straży Pożarnej poinformował, że ogień pojawił się po godzinie trzeciej z soboty na niedzielę. Strażacy ewakuowali gości hotelowych. Jedna osoba z objawami podtrucia dymem została przewieziona do szpitala.

Tragiczny wypadek w Ossie w gminie Odrzywół. Nie żyje 26-letni pasażer skutera.

Udane Dni Skaryszewa

13 lipiec 2019

Bylo głośno i radośnie - skaryszewianie i i mieszkańcy regionu radomskiego przyjechali na doroczne obchody święta miasta -  Dni Skaryszewa. To impreza, która już na stałe wpisała się w kalendarz imprez organizowanych przez miasto.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4