Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: 22 maja - św. Rita z Cascia, zakonnica

Informacje z regionu

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w Anielinie na drodze krajowej 48 w powiecie opoczyńskim.

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski wpiera inicjatywę budowy mostu na Wiśle w okolicy Świerży Górnych w powiecie kozienickim. Wniosek w tej sprawie został rekomendowany przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Pierwszych decyzji spodziewać można się w połowie roku.

W środę, 15 maja od godziny 8.00 do czwartku, 16 maja do godz. 24.00 ma być zamknięty dla ruchu odcinek drogi od przejazdu kolejowego w Antoniówce, do skrzyżowania z drogą gminną w Groszowicach.

Wojewoda mazowiecki wydał dwie decyzje lokalizacyjne odnośnie linii kolejowej nr 8.

Ponad setka dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej w Stromcu otrzymała zestawy odblaskowe. To kolejna odsłona akcji "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny", organizowanej przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu i Urząd Marszałkowski Woj. Mazowieckiego. 

Puszcza Kozienicka - jeden z najpiękniejszych kompleksów leśnych w Polsce był tematem dzisiejszego spotkania Rady Miejskiej w Kozienicach z przedstawicielami Nadleśnictwa Kozienice.

Za nami Międzypowiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym "Bezpieczni na drodze". Uczestnicy zmierzyli się z rowerowym torem przeszkód i testem wiedzy.

W łódzkich lasach rozpoczynają się opryski chemiczne przeciwko chrabąszczom. Nie wszędzie będą to zabiegi agrolotnicze.

"Adaptacja do zmian klimatu według mnie" – to hasło nowego konkursu samorządu Mazowsza, z którym musieli zmierzyć się uczniowie szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Podczas otwarcia Green Week w Warszawie nagrody laureatom konkursu wręczyli marszałek województwa Adam Struzik i Komisarz UE ds. Środowiska, Gospodarki Morskiej i Rybołówstwa – Karmenu Vella.

Zamek Książąt Mazowieckich w Liwie, w powiecie węgrowskim, przeszedł gruntowną przebudowę i modernizację, a na jego terenie powstał Park Kulturowo-Historyczny. Inwestycja kosztowała prawie 4,8 mln zł. Środki w całości pochodziły z budżetu województwa mazowieckiego. Odrestaurowane obiekty udostępniono turystom.

Od piątku do niedzieli policjanci przeprowadzili na szeroką skalę badania trzeźwości na terenie powiatu kozienickiego. Na 300 przebadanych jeden stracił prawo jazdy. Ponadto funkcjonariusze w niecodzienny sposób uchwycili złodzieja.

Turystyczne Kozienice. Tak będzie nazywał się fanpage miejski, poświęcony turystyce na ziemi kozienickiej. Rusza w połowie maja.

Chociaż w pobliżu nie ma żadnej autostrady, kampania promująca bezpieczeństwo na takich drogach zawitała do Końskich.

Jeden z najwybitniejszych polskich fotografów przyrody został honorowym obywatelem gminy Jedlnia-Letnisko. O pośmiertnym uhonorowaniu Artura Tabora zdecydowali przez aklamację radni gminy.

Poważny wypadek na obwodnicy Białobrzegów. Pasażerka motocykla w ciężkim stanie trafiła do szpitala. 

Przez cały okres PRL-u temat Józefa Piłsudskiego nie miał szans wybrzmieć na tyle głośno na ile zasługuje ta niezwykle ważna dla naszego kraju postać. W niedzielę 12 maja w 84. rocznicę śmierci Marszałka zorganizowano w Kozienicach uroczystości poświęcone pamięci tego wybitnego Polaka i honorowego obywatela miasta.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Lambada

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4