Na antenie: Kto rano wstaje...
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Brygida Szwedzka, zakonnica, patronka Europy

Informacje z regionu

Nauka popłaca

27 styczeń 2016
Ponad 1100 najzdolniejszych uczniów z województwa mazowieckiego otrzyma stypendia naukowe. Przyznał je po raz ósmy marszałek Adam Struzik. Dziś odbyło się spotkanie z 36 reprezentantami stypendystów.
Dziś przed Sądem Rejonowym w Kozienicach rozpoczął się proces w sprawie tragicznego wypadku w elektrowni w Świerżach Górnych. W 2013 roku zginęły cztery osoby, które pracowały przy rozbiórce komina. Zawaliła się platforma, na której stali.

Uwaga na oszustów!

27 styczeń 2016
Ponad 2 tys. zł od starszego małżeństwa z Kozienic usiłował wyłudzić 35-letni mężczyzna. Oferował wymianę drzwi wejścowych, utrzymując, że współpracuje ze spółdzielnia mieszkaniową, a ta wymaga wymiany drzwi.

Bezpieczniej na torach

27 styczeń 2016
2015 rok to najbezpieczniejszy z ostatnich dziesięciu lat na polskich torach. Mniej jest kolizji i wykolejeń. Spadła także o 12% liczba wypadków na przejazdach kolejowych.
„Jesteśmy razem” pod takim hasłem odbyła się 13. edycja mikołajkowego spotkania integracyjnego, jakie odbyło się w opoczyńskiej Dwójce. Wzięło w nim udział blisko 350 dzieci.
Ponad 200 pacjentów zapisało się do poradni lekarza rodzinnego w Groszowicach. To otwarta z początkiem roku filia Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Jedlni-Letnisku.
Ponad 1100 najzdolniejszym uczniom z województwa mazowieckiego przyznane zostaną przez Marszałka Mazowsza stypendia naukowe przyznane w ramach dwóch programów stypendialnych.
W sobotę Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jedlni - Letnisku odbyło się I Spotkanie Osób Niepełnosprawnych Gminy Jedlnia - Letnisko. Wzięło w nim udział ok. 100 osób niepełnosprawnych wraz z opiekunami. 
Spora grupa samorządowców dawnego województwa radomskiego jest za wydzieleniem Warszawy z Mazowsza. Ich zdaniem, dzisiaj nie można mówić o równomiernym rozwoju Mazowsza, bo większość funduszy spójności idzie na bogatą Warszawę. O szansach i zagrożeniach w aspekcie nowego podziału Mazowsza, będą dyskutować samorządowcy regionu radomskiego. Spotkanie odbędzie się za tydzień, 3 lutego br. w delegaturze Urzędu Marszałkowskiego przy ulicy Kościuszki 5A w Radomiu. Organizatorem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.
W samorządach woj. mazowieckiego głośno jest o pracach nad wydzieleniem Warszawy z województwa. Zdaniem wójta gminy Jedlnia - Letnisko Piotra Leśnowolskiego to nie jest dobry moment na takie inicjatywy.
Radni sejmiku woj. mazowieckiego przegłosowali zmiany w budżecie województwa na 2016 r., w wyniku których dochody zwiększyły się o ponad 31 mln zł,  głównie z tytułu płatności z Unii Europejskiej.
Gminna Orkiestra Dęta z Jastrzębi zaprasza do wspólnego grania! Wiek, zawód i płeć nie mają znaczenia – liczy się miłość do muzyki.
Ponad 6,5 mln złotych przeznaczy powiat szydłowiecki z remonty dróg - poinformował starosta Włodzimierz Górlicki. Wśród nich będzie realizowana m.in. przebudowa drogi powiatowej Chlewiska - Aleksandrów. Koszt całego przedsięwzięcia to 3 mln zł.
Chodzi o inwestycje. Na co gmina stawia w tym roku?
Połączenie kolejowe Radom - Łódź coraz bardziej realne. Wkrótce powinny zacząć się prace związane z modernizacją pierwszego odcinka linii kolejowej nr 22 na odcinku Tomaszów Mazowiecki-Radzice (k. Drzewicy).
- Zadaniem każdego polityka, samorządowca jest troska o dobro wspólne - mówił biskup radomski Henryk Tomasik, który uczestniczył w spotkaniu samorządowców w Przysusze. Wśród zaproszonych gości był marszałek Senatu Stanisław Karczewski.
Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Hotel California"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4