Na antenie: LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Bonawentura, biskup i doktor Kościoła

Informacje z regionu

W niedzielę w Ludwikowie w gminie Jedlińsk odbyło się ósme już Święto Pieczonego Ziemniaka.
Maria Teresa Nowakowska została honorową obywatelką gminy i miasta Drzewica. Uroczystość odbyła się podczas sesji rady miejskiej, jaka przeprowadzona została w Regionalnym Centrum Kultury.

Ranny motorowerzysta

21 wrzesień 2015
Dziś po godz. 12 na ul. 11 Listopada w Iłży z oplem corsa zderzył się motorowerzysta. 

Rondo w Siczkach?

21 wrzesień 2015

Drogę wojewódzką 737 Radom - Kozienice czeka kolejna przebudowa. Trwają prace na tzw. Załamanku. Tymczasem gmina Jedlnia - Letnisko inicjuje przebudowę odcinka w Siczkach.

 

Po suszy w wakacje, przyszedł czas na odszkodowania dla rolników. Dotyczy to również gminy Potworów w powiecie przysuskim. 

Załamanek na finiszu

21 wrzesień 2015
Do końca września zakończona ma być budowa ronda na tzw. Załamanku na trasie Radom - Kozienice.
Jutro Dzień bez Samochodu!

Wielki gest nauczycieli!

21 wrzesień 2015
Wygrana dla „Sienkiewicza” jednak nie to było najważniejsze. Nauczyciele rozegrali w Szydłowcu Wielki Mecz Charytatywny na rzecz Sławomira Nowakowskiego, u którego w wyniku powikłań po wycięciu guza mózgu wystąpił paraliż prawej strony i utrata wzroku.

Święto w Jastrzębi

20 wrzesień 2015
Goście, wieńce, a przede wszystkim modlitwy i podziękowania dla rolników. Tak mieszkańcy gminy Jastrzębia obchodzili święto plonów.
Zakończyły się patriotyczne uroczystości upamiętniające 71. rocznicę bitwy pod Stefanowem i 63. rocznicę pacyfikacji wsi.
Na jednej stronie www.razemponadniebo.pl można znaleźć wszystko o wolontariacie w lokalnym wydaniu. Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu Strefa Młodych "Razem ponad Niebo" ruszyło z projektem "Pośredniak".
Omówienie możliwych scenariuszy w związku z przybyciem uchodźców na Mazowsze i wyzwań związanych z masową migracją - to temat spotkania wojewódzkiego zespołu zarządzania kryzysowego.
Pożar na oddziale dziecięcym opoczyńskiego szpitala. Szybka ewakuacja małych pacjentów i ratowanie poparzonego pracownika placówki. Tak wyglądał początek powiatowych ćwiczeń krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego w szpitalu w Opocznie.
Dziś w nocy zostanie oddany do ruchu łącznik S8 Opacz-Paszków z DK7 w miejscowości Sękocin Las. Dla kierowców oznacza to łatwiejszy dojazd i wyjazd z Warszawy do Radomia.
Samorządowcy z gmin i miast subregionu radomskiego spotkali się w Zwoleniu na Konwencie Wójtów, Burmistrzów i Prezydenta Ziemi Radomskiej, by rozmawiać o najważniejszych kwestiach związanych z rozwojem tej części Mazowsza.
Powiat przysuski stawia się odnawialne źródła energii. Na ostatniej sesji radni podjęli uchwałę w sprawie wykonania planu gospodarki niskoemisyjnej. To dokument niezbędny, by aplikować o środki unijne.
Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4