Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: 22 maja - św. Rita z Cascia, zakonnica

Informacje z regionu

Burze i porywisty wiatr prognozują synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Prognozy dotyczą południowego mazowsza oraz województw łódzkiego i świętokrzyskiego. 

Rozpoczęła się inwentaryzacja szamb i źródeł ciepła. Na terenie gminy Opoczno potrwa ona do końca wakacji.

BMW w kapliczkę

10 maj 2019

Do zdarzenia doszło rano w Studziannie. Kierujący autem 21-latek miał już sądownie zatrzymane prawo jazdy.

Na Nocną Majówkę zaprasza piechurów konecki oddział PTTK.

Dodatkowych 35 policyjnych patroli dbać będzie o bezpieczeństwo opocznian. Wszystko za sprawą porozumienia podpisanego między opoczyńską policją a miejscowym urzędem.

Najlepsze smaki Mazowsza wybrane! Wśród nagrodzonych znalazły się również produkty z regionu radomskiego takie jak: ogórki kiszone z powiatu lipskiego, miód z Pawłowa, chleb żytni na trzonie z ziołami z Radomia, pączki z różaną konfiturą z Jedlni-Letnisko, czy powidła wiśniowo-jabłkowe bez dodatku cukru z Pająkowa.

Policjanci z Kozienic zatrzymali mężczyznę podejrzanego o znęcanie się nad byłą żoną oraz dziećmi. Został on skutecznie odizolowany od pokrzywdzonych. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zdecydował o zastosowaniu wobec 41-latka tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.

Były starosta konecki Andrzej Marek Lenart nie stworzy własnego komitetu wyborczego. W przedterminowych wyborach do rady powiatu wystartuje z komitetu Ziemia Konecka.

Największe wydarzenie związane z Funduszami Europejskimi to Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE). Zawsze w maju, w całej Polsce otwierają się miejsca, którym pomogły środki unijne. Ten rok jest szczególny, bo obchodzimy jubileusz 15 lat Polski w UE. Jest co świętować, a lista wydarzeń długa. W dniach 10-12 maja br. na całym Mazowszu zaplanowano szereg atrakcji.

Ponad 620 mln złotych otrzymał Mazowiecki Urząd Wojewódzki na remonty, przebudowy i modernizacje dróg lokalnych. Niebawem poznamy projekty, które otrzymają wsparcie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. W czasie ostatniego spotkania z wojewodami premier Mateusz Morawiecki wręczył im symboliczne czeki na dofinansowanie zadań z tego programu.

Jeden z miejscowych przedsiębiorców wysypał ziemię przed budynkiem Starostwa Powiatowego. Oświadczenie wydał starosta Włodzimierz Górlicki.

13 maja rozpoczyna się pierwszy etap naboru do szkół ponadgimnazjalnych w powiecie przysuskim.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna zainteresowana jest uruchomieniem połączenia z Łodzi do Radomia - podaje portal "Rynek Kolejowy". Wszystko jednak zależy od wysokości nakładów finansowych, jakie musiałby pokryć organizator przewozów - Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Ten ma podjąć decyzję o uruchomieniu połączenia na podstawie analizy kosztów, jakie wykażą przewoźnicy - Łódzka Kolej Aglomeracyjna i Przewozy Regionalne.

Stanisław Tępiński, założyciel Ceramiki Paradyż uhonorowany został Medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Mieszkańcy gminy Kozienice zdecydują, gdzie w mieście posadzone zostaną kwiaty i krzewy. To pilotażowy projekt upiększania miasta "Zieleni Moc".

Ogórki kiszone, miody, chleb żytni, pączki i powidła to produkty z regionu radomskiego, nagrodzone w Konkursie o Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Lambada

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4