Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Wawrzyniec z Brindisi, prezbiter i doktor Kościoła

Informacje z regionu

Ochrona powietrza, zakup sprzętu przeciwpożarowego czy aktywizacja sołectw - powiat kozienicki na realizację tych działań otrzymał pieniądze z samorządu województwa mazowieckiego. Dofinansowanie trafiło również do powiatu zwoleńskiego.

Szkoły z Radomia, Szydłowca, Mniszewa i Magnuszewa w powiecie kozienickim znalazły się na liście 71 projektów edukacyjnych, które Zarząd Województwa Mazowieckiego skierował do dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Realizacja tych projektów podniesie jakość kształcenia, wzmocni kompetencje uczniów, a także wpłynie na rozwój indywidualnego podejścia do ucznia, szczególnie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Wybór polskiej papryki to uznanie jakości, ale też postawa patriotyczna. Przekonywał o tym w środę w Potworowie minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Samorząd Mazowsza nagrodzi najbardziej innowacyjnych przedsiębiorców i naukowców.

Sześć niskoemisyjnych autobusów pojawi się na drogach gminy Końskie.

Sejmik Województwa Mazowieckiego przyznał dotacje na remont zabytków. Wśród nich jest 14 obiektów z regionu radomskiego.

Dobra wiadomość dla beneficjentów RPO WM 2014-2020 - od dziś można zgłaszać projekty do udziału w konkursie "Lider Zmian" i powalczyć o tytuł Lidera i statuetkę wręczaną podczas uroczystej gali! Konkurs to świetna okazja, by rozejrzeć się w swoim otoczeniu i docenić ciekawe i wartościowe inicjatywy, które zmieniają nasze życie każdego dnia.

Kiedy miał cztery lata, pijany kierowca uśmiercił jego ojca, a samego Sebastiana skazał na niepełnosprawność. Młody konecczanin zbiera pieniądze na dom, bo nie chce, by mieszkanie na drugim piętrze stało się jego więzieniem.

Koncerty, kabarety, wyścigi kolarskie i biegi uliczno-przełajowe - burmistrz Skaryszewa Dariusz Piątek zaprasza już dziś, 13 lipca na obchody Dni Skaryszewa. Organizatorzy zadbali o moc atrakcji dla dużych i małych.

1,5 km wpław Jeziorem Kozienickim, 40 km rowerem i 10 km biegu. Takie wyzwania będą czekały na uczestników Triathlonu w Kozienicach, który odbędzie się w drugiej połowie sierpnia. Zapisy trwają.

Matka dziecka po udarze domaga się od „Przychodni Kozienickich” ponad milion złotych odszkodowania i zadośćuczynienia za źle wykonane szczepienie, którego skutkiem miał być udar. Sąd okręgowy przyznał rację matce. Sprawa toczy się teraz w sądzie apelacyjnym.

Będzie kolejny dąb

10 lipiec 2019

Rada Miejska w Bytčy na Słowacji podjęła uchwałę o kontynuacji współpracy z gminą Opoczno.

Samorząd województwa mazowieckiego uruchomił dodatkowe wsparcie w wysokości 10 mln zł dla mazowieckich ochotniczych straży pożarnych.

Radni województwa mazowieckiego dyskutowali nad usamodzielnieniem Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie. Obecnie podlega ono pod Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu.

To było podwójne święto kozienickiej policji. We wtorek 9 lipca w Kozienicach odbyły się oficjalne uroczystości związane ze stuleciem powstania Policji Państwowej połączone z nadaniem sztandaru komendzie powiatowej.

Do nietypowego zdarzenia zostali wezwani we wtorek rano radomscy strażacy. Pod samochód osobowy ktoś podłożył butlę z gazem. 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4