Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 19 czerwca - święci męczennicy Gerwazy i Protazy

Informacje z regionu

W Marculach (gm. Iłża) w sobotę trwa powiatowe Święto Ludowe. W uroczystości wzięło udział około 200 osób, w tym wielu działaczy Polskiego Stronnictwa Ludowego – parlamentarzyści, przedstawiciele samorządu lokalnego, i szefowie instytucji państwowych.
Jedna z największych w kraju plantacji konopi indyjskich zlikwidowana pod Białobrzegami. Informację przekazała Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu.
W Opocznie zakończyły się powiatowe obchody Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych. Wzięło w nich udział około 300 osób z całego powiatu opoczyńskiego.

Święto PSL

22 maj 2015
Zielone Świątki to najważniejszy dzień dla tysięcy członków i sympatyków Polskiego Stronnictwa Ludowego w Polsce. W sobotę odbędą się powiatowe obchody w Marculach, zaś w poniedziałek miejskie, w Muzeum Wsi Radomskiej.
Zablokowali budowę 17 siłowni wiatrowych. Dokonali tego radni radni z Jedlińska koło Radomia. Domagali się tego sami mieszkańcy obawiając się o hałas, tzw. efekt cienia, ultradźwięków, czy zagrożeń dla ptactwa i zwierząt domowych.
Kolejna szansa na naukę w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie - informuje Urząd Marszałkowski. Do rozdania są 3 bezpłatne miejsca na studia stacjonarne I stopnia na kierunkach informatyka lub zarządzanie informacją. Tegoroczna oferta przewiduje również możliwość otrzymania bezpłatnego miejsca na studiach II stopnia. To efekt porozumienia pomiędzy uczelnią a samorządem województwa.
Ostatnie godziny maratonu kampanii wyborczej. Andrzej Duda dotarł ok. 2.00 w nocy do Nowego Miasta nad Pilicą.
To będzie jedna z najważniejszych sesji rady gminy Jedlińsk w tym roku. Radni będą głosować nad uchwałą o planie zagospodarowania przestrzennego na obszarach, na których ma zostać postawionych 18 wiatraków.
Kilkunastu członków NSZZ "Solidarność" Rolników Indywidualnych Ziemia Radomska protestuje dziś w ramach tzw. Zielonego Miasteczka przed kancelarią premier Ewy Kopacz. Główny postulat to zahamowanie wyprzedaży polskiej ziemi. 
W niedzielę (24 maja) spotkają się myśliwi z całego powiatu opoczyńskiego. W Tomaszówku w gminie Sławno wezmą udział w uroczystości pod nazwą Lisiarz Opoczyński.
Ponad 1,5 mln zł środków europejskich trafi do gminy Jedlińsk. Dziś została podpisana umowa w tej sprawie.
W niedzielę w Leśnym Ośrodku Edukacyjnym im. Andrzeja Zalewskiego w Jedlni - Letnisku odbędzie się Święto Polskiej Niezapominajki.
Oficer rowerowy, czyli nowy pełnomocnik marszałka ds. komunikacji rowerowej pojawi się na Mazowszu. Został nim sekretarz Mazowieckiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Krzysztof Knyż. Oficer rowerowy został powołany podczas dzisiejszego posiedzenia Mazowieckiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Spotkanie odbyło się w urzędzie marszałkowskim w Warszawie. Głównym tematem dyskusji był rozwój komunikacji rowerowej na terenie województwa.
Policyjny Punkt Przyjęć Interesantów powstał w Poświętnem w powiecie opoczyńskim. W każdy poniedziałek pełni w nim dyżur dzielnicowy.
Trwają prace saperskie w lesie łąckim koło Opoczna. Odnaleziono tu już około 3 tysięcy sztuk rozmaitej amunicji, zapalników i odłamków.
Chodzi o Pionkowski Inkubator Przedsiębiorczości. Zapadły pierwsze decyzje.
Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4