Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Wawrzyniec z Brindisi, prezbiter i doktor Kościoła

Informacje z regionu

Do nietypowego zdarzenia zostali wezwani we wtorek rano radomscy strażacy. Pod samochód osobowy ktoś podłożył butlę z gazem. 

Taką kwotę przeznaczyli radni powiatu kozienickiego na trzy inwestycje drogowe podczas sesji nadzwyczajnej.

73-letni kierowca mercedesa uderzył w tył seata, którym kierowała 31-letnia kobieta. Okazało się, że sprawca był nietrzeźwy.

Czy szpitalowi w Kozienicach grozi likwidacja, a radzie powiatu rozwiązanie? Taką groźbę przedstawił dziś zespół ds. reagowania i opracowania działań naprawczych w kozienickim szpitalu, jeżeli starosta nie pokryje kilkumilionowej straty placówki za ten rok.

Czworo mieszkańców powiatu koneckiego trafiło w ręce policji. Uprawiali konopie indyjskie.

Ponad 26,5 litra krwi oddali opoczyńscy krwiodawcy. Zbiórka przeprowadzona została w opoczyńskim domu kultury.

Rozstrzygnięte zostały konkursy na stanowiska dyrektorów w drzewickich placówkach oświatowych.

Na scenie RiF i Kombii, a oprócz tego ciekawe stoiska i pokazy, nie zabrakło także mistrzostw w rzucie podkową. Zakończyły się jubileuszowe 20. Kuźnice Koneckie.

Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu zaprasza do aktywnego wypoczynku. W czasie wakacji na terenie Kozienic odbędzie się szereg zajęć, turniejów i imprez sportowych zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

W niedzielę po południu strażacy musieli interweniować by ugasić palący się samochód osobowy Ford Transit na ulicy Lubelskiej obok Biedronki w Kozienicach. Powodem pożaru był prawdopodobnie niesprawny akumulator. W wyniku pożaru nikt nie ucierpiał.

- Nie może nas uśpić wynik eurowyborów. Czeka nas bardzo trudny okres - powiedział starosta przysuski Marian Niemirski. Skomentował słowa prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który podczas konwencji w Katowicach mówił, że wynik wyborów do Parlamentu Europejskiego to zobowiązanie do jeszcze bardziej wytężonej pracy.

Były strzały, wybuchy i bombardowanie z samolotu wojskowego. Dziś mieszkańcy Odrzywołu uczcili pamięć o poległych w bitwie pod Odrzywołem w 1939 roku.

Ochotnicza Straż Pożarna w Skrzynnie ma już 100 lat! Dziś odbyły się uroczystości w ramach Jarmarku Skrzyneckiego.

Tumany kurzu, ryk silników, setki ludzi i jeden szczytny cel. Tak w skrócie wyglądał niedzielny Wrak Race w Głowaczowie, czyli wyścig starych samochodów. Oprócz dostarczenia kierowcom i kibicom niezapomnianych wrażeń, celem wydarzenia była zbiórka pieniędzy dla chorego Kuby.

80 zabytków znalazło się na liście dofinansowanych z budżetu województwa łódzkiego. Wśród nich są obiekty z powiatu opoczyńskiego.

27-letni motocyklista zginął na terenie gminy Radzanów w powiecie białobrzeskim.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4