Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 22 marca - św. Zachariasz, papież

Informacje z regionu

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski spotka się z mieszkańcami Warki.

W pierwszy poniedziałek Wielkiego Postu w Skaryszewie odbędzie się Jarmark koński, czyli Wstępy.

Odbyła się konferencja nt.: „Zmiany systemu edukacji w 2019 r. – wyzwania dla samorządów”.

Radni z gminy Poświętne zdecydowali o powiększeniu szkoły w Dębie z sześcioklasowej do ośmioklasowej wraz z oddziałem przedszkolnym. Placówka przestanie też być filią szkoły w Poświętnem.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zatrzymali trzech mężczyzn, którzy usłyszeli zarzuty m.in. posiadania narkotyków. Sąd zdecydował o ich aresztowaniu na 3 miesiące. Zatrzymani, to mieszkańcy gminy Pionki w wieku 27, 35 i 42 lat.

Po raz kolejny na terenie powiatu radomskiego uaktywnili się oszuści działający metodą „na wnuczka”. Policja otrzymała sygnały o kilku próbach oszukania seniorów i jednym oszustwie. Większość z tych osób nie uwierzyła w opowiedzianą przez telefon historię, ale 77-latka dała się nabrać i straciła swoje oszczędności.

Pożary traw w regionie można już liczyć w setkach. To prawdziwa plaga.

W gminach regionu radomskiego powstaną placówki dla seniorów. W całym województwie mazowieckim rząd na ten cel przeznaczył prawie 7 mln złotych. Pozwoli to utworzyć prawie 900 nowych miejsc w Dziennych Domach i Klubach oraz dofinansować kolejne 1454 miejsca w placówkach już istniejących.

Kolejne gminy na Mazowszu otrzymały dofinansowanie na ważne inwestycje.

Zmiany szefów ODR

06 marzec 2019

Dyrektorem radomskiego oddziału Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego został Marcin Kaca, a łódzkiego Tomasz Kopera. Obaj są radnymi Prawa i Sprawiedliwości.

Uczniowie ze szkoły podstawowej w Borkowicach mają być przeniesieni do placówki w Ruszkowicach. Wczoraj odbyło się spotkanie wójta, dyrekcji i rodziców.

Przed nami siódma edycja konkursu "Żołnierze Wyklęci. Troska o pamięć i cześć" organizowanego przez Marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego. - To jest wstrząs kiedy słucha się w jaki sposób byli traktowani ludzie, w jaki sposób poniżani i torturowani, a na koniec zabijani. To niezwykle wzruszające i przygnębiające i jeszcze bardziej każe dbać o pamięć tych, którzy walczyli o wolną i suwerenną Polskę - mówi marszałek Karczewski. 

Do końca roku ma powstać ponad 27 tysięcy miejsc opieki nad dziećmi w ramach programu „Maluch+” oraz prawie 6 tys. dla seniorów.

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego zdobył główną nagrodę w XIX edycji Konkursu Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi. To wyróżnienie za promowanie dobrych praktyk w zarządzaniu ludźmi w organizacjach.

W Jedlińsku odbyły się tradycyjne zapusty. Do północy władzę w gminie pełni wójt Pardoła.

Urszula Nowicka i Małgorzata Pasek zapraszają na kolejną edycję „Uczty z folklorem”. Odbędzie się ona w koneckim domu kultury.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Czas relaksu

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 23 59
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Cerrad Czarni Radom 24 42
Aluron Virtu Warta Zawiercie 23 40
PGE Skra Bełchatów 23 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 23 27
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 23 20
MKS Będzin 23 7
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4