Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Wawrzyniec z Brindisi, prezbiter i doktor Kościoła

Informacje z regionu

Przed południem doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów w miejscowości Zawada w powiecie przysuskim.

Nie ma to jak spędzić ciepły letni wieczór nad wodą słuchając przepięknej muzyki na żywo. Taka możliwość będzie w każdy piątek wakacji o godzinie 19 w Kozienicach. Właśnie ruszyło Koncertowe Lato nad Jeziorem.

Ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał 39-letni mieszkaniec powiatu zwoleńskiego, którego w piątek rano wpadł w ręce policjantów.

Rafał Kącki został dyrektorem Liceum Ogólnokształcącego imienia Marii Dąbrowskiej w Pionkach. Liceum w Iłży nadal zarządzać będzie Agnieszka Kopeć-Fila.

Opoczyńskie placówki kultury skutecznie zabiegały o środki zewnętrzne. Dotacje otrzymały zarówno biblioteka, jak i muzeum.

Strażacy ze Świerży Górnych będą mieli teraz jeszcze lepsze warunki do pracy i niesienia pomocy potrzebującym. Właśnie została oddana do użytku odnowiona remiza strażacka. Koszt inwestycji to ponad 1,5 mln złotych.

Oficyna pałacowa w Kozienicach została oddana do użytku po remoncie. Swoją siedzibę będą w niej miały urząd stanu cywilnego, biuro rady miejskiej, muzeum regionalne i wydział polityki społecznej urzędu miejskiego. Zabytkowy pałac w Kozienicach jest także siedzibą urzędu miejskiego i urzędu skarbowego.

Wakacje na dobre się rozpoczęły. Uczniowie już zachwycili się wolnym, ucieszyli się z dwóch miesięcy laby, a teraz pojawia się pytanie, jak ciekawie spędzić ten czas? Podpowiadamy, co można robić w regionie.

Dobiega końca gaszenie pożaru we wsi Stanisławice pod Kozienicami.

Mazowiecka policja dostała trzy nowe radiowozy. Jeden z nich w 6 sekund rozpędza się do 100 km/h.

Na pierwszą wędrówkę po regionie wybraliśmy się z Groszowic przez Wrzosów nad Zalew Siczki. Odwiedzieliśmy stanicę Klubu Żeglarskiego "Ikar" i porozmawialiśmy o tradycjach żeglarskich Jedlni Letnisko.

Na skutek nowelizacji przepisów o pomocy państwa w ramach programu 500+, od 1 lipca rodzice w Polsce mogą ubiegać się o pięćset złotych na każde dziecko. W Kozienicach wnioski o wypłatę pieniędzy złożono już na 1020 dzieci z 5400, którym ono przysługuje.

Gdy zaboli ząb

05 lipiec 2019

Przypominamy, gdzie można skorzystać ze stomatologicznej pomocy doraźnej.

W Mniszewie w gminie Magnuszew po raz piąty odbędzie się Piknik Militarny. Na wszystkich czekać będzie mnóstwo atrakcji związanych z wojskowością.

Jak poinformowało Nadleśnictwo Kozienice przyczyną wtorkowego pożaru w okolicy Elektrowni Kozienice, w którym spłonęło 8,5 hektarów lasu mogło być wypalanie przez złomiarzy przewodów.

Oddział dziecięcy oraz pion noworodkowy opoczyńskiego szpitala zostaną czasowo zamknięte.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4