Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Jan I, papież i męczennik
Dziś jest: Środa, 18 maja 2022

REGION

Nowy dyrektor w muzeum

poniedziałek, 17 sierpnia 2015 14:53 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs
Muzeum Regionalne w Opocznie ma nowego dyrektora. Placówką od dzisiaj kieruje Adam Grabowski, dotychczasowy pracownik muzeum.
Adam Grabowski w Muzeum Regionalnym w Opocznie pracuje od ponad sześciu lat. Kiedy dostał propozycję pełnienia obowiązków dyrektora, nie wahał się długo z podjęciem decyzji. - To była bardzo szybka decyzja. Cieszę się, że będą mógł sprawdzić się na tym nowym dla mnie stanowisku - mówi. Jako dyrektor Adam Grabowski będzie chciał kontynuować prace rozpoczęte przez swojego porzednika. Chodzi głównie o dokończenie trwających w placówce remontów, ale również o organizację wcześniej już zaplanowanych imprez i wydarzeń. Najbliższe duże przedsięwzięcie opoczyńskiego muzeum to organizacja drugiej edycji festiwalu Opoczno Folk Attack. Ta impreza już za niespełna miesiąc.

Adam Grabowski będzie pełnił obowiązki dyrektora opoczyńskiego muzeum do czasu rozstrzygnięcia konkursu na to stanowisko. Konkurs będzie ogłoszony prawdopodobnie za kilka miesięcy. Dotychczasowym dyrektorem placówki był Tomasz Łuczkowski, który objął już stanowisko sekretarza Urzędu Miejskiego w Opocznie.