Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Jan I, papież i męczennik
Dziś jest: Środa, 18 maja 2022

REGION

Mieszkańcy zgłosili propozycje

wtorek, 18 sierpnia 2015 15:33 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs
14 wniosków złożyli konecczanie do budżetu obywatelskiego na przyszły rok. Na realizację najbardziej oczekiwanych zadań samorząd przeznaczy pół miliona złotych.
Wartość wszystkich wniosków złożonych przez mieszkańcow sięga 1,2 mln zł. - Są wśród nich ciekawe propozycje. Mnie najbardziej podobają się kompleksy rekreacyjno-sportowe z boiskami do siatkówki plażowej i siłowniami zewnętrznymi - wyjaśnia burmistrz Końskich Krzysztof Obratański. Zgodnie z sugestiami mieszkańców takie kompleksy miałyby powstać m.in. na Browarach i Starym Młynie. Wśród propozycji znalazł się także parking na osiedlu przy ul. Polnej.

Zgłoszone przez mieszkańców wnioski specjalna komisja oceni teraz pod względem formalnym. Które projekty zostaną zrealizowane, zdecydują sami mieszkańcy w specjalnym głosowaniu. Rozpocznie się ono 4 września i potrwa trzy tygodnie. Na zadania realizowane w ramach budżetu obywatelskiego gmina Końskie przeznaczy w przyszłym roku pół miliona złotych. Wartość jednostkowego zadania nie może przekroczyć 100 tys. zł.