Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Jan I, papież i męczennik
Dziś jest: Środa, 18 maja 2022

REGION

Opoczyńskie dożynki i Dni Powiatu

czwartek, 20 sierpnia 2015 08:48 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs
W najbliższą niedzielę odbędą się opoczyńskie dożynki. To wspólne przedsięwzięcie powiatu opoczyńskiego, gminy Opoczno i parafii św. Bartłomieja.

Dożynki otworzy uroczysta Msza święta odprawiona w kościele św. Bartłomieja o godzinie 12. Po nabożeństwie korowód dożynkowy przejdzie na plac targowy za kolegiatą. Tu po powitaniu gości i przeprowadzeniu oficjalnej części dożynek odbywać się będą liczne konkursy m.in. wieńcowy i kulinarny. Jedną z atrakcji będzie na przykład wspólne gotowanie zalewajki. W programie nie zabraknie także festiwalu Opoczyńska Nuta, kiermaszu rękodzieła ludowego, degustacji regionalnych potraw oraz koncertów. Patronem medialnym dożynek jest Radio Plus Radom.

Święto plonów w Opocznie jest główną częścią zaplanowanych na 22-24 sierpnia Dni Powiatu Opoczyńskiego. W ramach obchodów już w sobotę w Miejskim Domu Kultury w Opocznie odbędzie się koncert artystów Piwnicy pod Baranami. Początek koncertu o godzinie 19. W poniedziałek (24 sierpnia), w dniu św. Bartłomieja, który jest patronem powiatu, o godzinie 12 w opoczyńskiej kolegiacie odprawiona zostanie Msza święta. Po niej około godziny 13.30 w budynku starostwa przeprowadzona zostanie sesja rady powiatu. W części uroczystej obrad pracownikom starostwa wręczone zostaną medale za długoletnią służbę nadane przez prezydenta RP.