Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święte Anastazja i Bazylissa, męczennice
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Żelazowice, Libiszów
Dziś jest: Czwartek, 15 kwietnia 2021

REGION

Nieważna legitymacja=mandat

wtorek, 29 września 2015 09:24 / Autor: Weronika Chochoł
fot. naukawpolsce.pap.pl
Weronika Chochoł
Tylko do końca września w pociągach "Kolei Mazowieckich" obowiązuje stary model legitymacji szkolnej. Od pierwszego października legitymacje uczniów wszystkich typów szkół, na których nie będzie numeru PESEL będą nieważne. 

Od początku roku na legitymacjach szkolnych obok umieszczanych dotychczas informacji, pojawić miał się także PESEL. Od tego czasu do 31 maja 2015 r. "Koleje Mazowieckie" prowadziły akcję informacyjną:

- kierownicy pociągów, kontrolerzy, kasjerzy odstępowali od wystawiania wezwań do zapłaty, zamiast tego informując uczniów o nowym obowiązku;
- informacja o obowiązku dopisania numeru PESEL została zamieszczona na stronie internetowej spółki KM oraz w gablotach informacyjnych, ponadto spółka wystąpiła do Urzędu Transportu Kolejowego z propozycją rozpowszechnienia stosownej informacji za pośrednictwem strony internetowej UTK
- spółka wystosowała do szkół podstawowych, gimnazjów i liceów na Mazowszu pisma przypominające o obowiązku uzupełnienia legitymacji uczniowskich o numer PESEL.

W trakcie kontroli prowadzonych od 1 czerwca okazało się, że instytucje zobowiązane do dopełnienia obowiązku wynikającego z rozporządzenia MEN w dalszym ciągu nie dopełniły go. W związku z tym spółka „Koleje Mazowieckie KM” przedłużyła akcję informacyjną do 30 września.

Przypominamy, legitymacja nieposiadająca dopisanego numeru PESEL jest legitymacją nieważną.