Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: święci męczennicy Nereusz i Achilles              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Pilczyca
Dziś jest: Środa, 12 maja 2021

REGION

Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny

środa, 21 października 2015 14:28 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera
Kampania społeczna „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” dotarła do miejscowości Sienno w regionie radomskim. W środę, 21 października, dla ponad 300 uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych zorganizowano spotkanie promujące noszenie elementów odblaskowych.
Młodzież wzięła udział w kilku panelach promujących bezpieczeństwo. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lipsku omówili zagadnienia zawarte w filmie „…. tak chcę być bezpieczny”, tj. droga, obcy, pies, fajerwerki, narkotyki.

Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności jazdy na specjalnie przygotowanym przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu miasteczku ruchu drogowego. Młodzież korzystała też z jazdy na symulatorze jazdy jednośladem przygotowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Jednym z zagadnień kampanii jest niesienie pomocy poszkodowanym, dlatego strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku zapoznali uczniów z zasadami udzielania pierwszej pomocy na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Wszyscy uczniowie biorący udział w kampanii społecznej otrzymali małe zestawy BRD: smycz odblaskową, opaskę i zawieszkę odblaskową. Upominki wręczyli zaproszeni goście, m.in. wicewojewoda mazowiecki Dariusz Piątek, radny województwa mazowieckiego Zbigniew Gołąbek, zastępca dyrektora Departamentu Organizacji UMWM Krzysztof Łaptaszyński.