Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ŚRODEK TYGODNIA
Kamila Baranowska
Patron dnia: święci męczennicy Nereusz i Achilles              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Pilczyca
Dziś jest: Środa, 12 maja 2021

REGION

Nowe oblicze muzeum w Szydłowcu

piątek, 23 października 2015 14:16 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera
Nowoczesne rozwiązania multimedialne i interaktywne, nowe aranżacje wystaw stałych wraz z dostosowaniem ich do potrzeb osób niepełnosprawnych to tylko niektóre z udogodnień, które czekają na zwiedzających w Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu. Właśnie zakończył się realizowany przez placówkę projekt unijny "Instrumenty - zobaczyć i usłyszeć tradycję".

Koszt przedsięwzięcia wyniósł ponad 825 tys. zł, z czego dofinansowanie unijne to ponad 701 tys. zł. Wicemarszałek Mazowsza Leszek Ruszczyk:

Otrzymane dofinansowanie unijne pozwoliło muzeum na dostosowanie oferty placówki do standardów XXI wieku. Zakupiono wyposażenie na potrzeby nowych ekspozycji stałych. Zastosowano nowoczesne narzędzia multimedialne i interaktywne. Ekspozycja stała rozmieszczona została w trzech pomieszczeniach Zamku Szydłowieckich i Radziwiłłów. Łącznie zajmuje ponad 189 m2 powierzchni. Wystawa wzbogacona została o dzieła sztuki o tematyce muzycznej, archiwalne zdjęcia oraz nagrania muzyczne. Dopełnieniem ekspozycji stałej będą także filmy i prezentacje o historii i kolekcji muzeum. Aneta Oborny, dyrektor Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu:

Udało się także zastosować rozwiązania likwidujące bariery w dostępie do oferty muzeum przez osoby niepełnosprawne. Zakupiono również niezbędne wyposażenie magazynowe do przechowywania zbiorów.Projekt "Instrumenty - zobaczyć i usłyszeć tradycję" realizowany był w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013.