Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: święci męczennicy Nereusz i Achilles              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Pilczyca
Dziś jest: Środa, 12 maja 2021

REGION

O rodzinie w Opocznie

piątek, 23 października 2015 15:17 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs
"Powiat opoczyński przyjazny rodzinie" - to tytuł konferencji, jaka przeprowadzona została w Miejskim Domu Kultury w Opocznie.
Spotkanie otworzyła przewodnicząca Rady Powiatu Opoczyńskiego. Maria Barbara Chomicz mówiła, że konferencja jest początkiem szerszej akcji, jaką właśnie z myślą o rodzinie chce prowadzić powiat opoczyński. - Będziemy podejmować inicjatywy i rozwiązania prawne mające na celu promocję i wzmocnienie roli rodziny w życiu wspólnoty lokalnej. Będziemy również zachęcać do postaw prorodzinnych - mówiła. Wyjaśniła także, do kogo skierowana jest sama konferencja.

Na początek o stanie rodziny w powiecie opoczyńskim mówiła Wiesława Kurowska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Opocznie. Wskazała ona, że jednym z głównych problemów, z jakimi boryka się opoczyńska rodzina jest demografia.

Jak podkreśliła, według prognoz GUS za 20 lat liczba mieszkańców powiatu opoczyńśkiego zmniejszy się o blisko 11 tysięcy. Z kolei o zagrożeniach ideologii gender mówił Grzegorz Strzemecki z Obywatelskiej Inicjatywy Rodzin.

Podczas konferencji program "Szkoła Przyjazna Rodzinie" przedstawił również Jarosław Kniołek z Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny. Przeprowadzona konferencja doskonale wpisuje się w całą akcję, jaką chcemy prowadzić w opoczyńskich placówkach oświatowych właśnie z myślą o rodzinie, mówi wicestrosta Marcin Baranowski.

Konferencję zakończyło spotkanie przy kawie przeprowadzone w świetlicy domu kultury.