Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna, Matka Łaski Bożej              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Dąbrówka
Dziś jest: Piątek, 07 maja 2021

REGION

Następne rondo i parkingi przy szpitalu

środa, 04 listopada 2015 13:03 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs
Nie zakończyła się jeszcze budowa ronda przy domu kultury w Opocznie, a miejscowy urząd już planuje kolejną tego typu inwestycję. W ramach schetynówek chce przebudowć na rondo skrzyżowanie ulic Partyzantów i Biernackiego. W ramach inwestycji mają powstać również miejsca parkingowe przy szpitalu.
Gmina Opoczno wniosek o dofinansowanie inwestycji w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej, czyli tzw. schetynówek złożyła do końca października. Planowane zadanie ma przede wszystkim poprawić bezpieczeństwo, wyjaśnia burmistrz Opoczna Rafał Kądziela.

Jakie będą długości planowanych łączników i ile miejsc parkingowych przy nich powstanie, wyjaśnia Andrzej Snopczyński, naczelnik wydziału techniczno-inwestycyjnego opoczyńskiego urzędu.

Wartość kosztorysowa inwestycji sięga 3 milionów 183 tysięcy złotych. Gmina liczy, że połowę z tych środków będą stanowiły pieniądze z budżetu państwa. 11 procent wkładu własnego inwestycji wyłoży powiat opoczyński. Wicestarosta Marcin Baranowski.

Bo miejsc parkingowych w okolicach szpitala jest jak na lekarstwo. Dlatego kierowcy często zmuszeni są parkować swoje samochody na trawnikach. Samo rondo zamiast skrzyżowania ulic Partyzantów i Biernackiego to też dobry pomysł, uważają kierowcy.

Czy złożony przez gminę Opoczno wniosek dostanie dofinansowanie z budżetu państwa, będzie wiadomo jeszcze w tym roku. Jeśli zadanie zostanie dofinansowane, będzie musiało być wykonane do końca 2016 roku.