Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Smardzewice
Dziś jest: Piątek, 23 kwietnia 2021

REGION

Kwaśna mina łamiących przepisy

wtorek, 17 listopada 2015 10:27 / Autor: Weronika Chochoł
Weronika Chochoł
Kierowca, który złamał przepisy, a chciał uniknąć mandatu musiał zjeść cytrynę - dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dobieszynie wraz z policjantami z białobrzeskiej drogówki i policjantami z zespołu ds. nieletnich przeprowadziły wczoraj akcję „cytrynka”.

Pomysłodawcami akcji byli uczniowie Szkoły Podstawowej w Dobieszynie, którzy zauważyli, że kierowcy nie stosują się do ograniczenia prędkości w pobliżu ich szkoły. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach kontrolowali przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i zatrzymywali kierowców do kontroli.

Ci którzy przekraczali prędkość za pouczenie musieli zjeść ćwiartkę cytryny. Zamiast mandatu dostawali naganę, po której mieli obiecać poprawę. Natomiast kierowcy, którzy poruszali się zgodnie z przepisami w nagrodę dostawali jabłko.

Celem akcji było przypomnienie kierowcom o konieczności zachowania ostrożności na drodze, szczególnie w rejonie szkół.

Szkoła Podstawowa w Dobieszynie przystąpiła do policyjnego programu profilaktycznego "B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony", którego celem jest zmniejszenie liczny ofiar wypadków drogowych wśród pieszych i rowerzystów o 5% w każdym roku, a także stworzenie "podłoża" do prowadzenia efektywnych i długoterminowych działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

 

fot. KPP Białobrzegi