Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Krzysztof, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Mirzec, Gadka
Dziś jest: Niedziela, 25 lipca 2021

REGION

Docenieni krwiodawcy i młodzi sportowcy

czwartek, 26 listopada 2015 16:26 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs
Zakończyła się powiatowa sesja w Opocznie. W części uroczystej obrad radni dziękowali krwiodawcom, podsumowana została również rywalizacja sportowa opoczyńskich uczniów.
Obrady rozpoczęły się od gratulacji składanych opoczyńskim krwiodawcom. Wyróżnienia za szczególny wkład w promowanie krwiodawstwa i krwiolecznictwa w powiecie opoczyńskim odebrali członkowie klubu HDK węzła PKP Idzikowice: Joanna Frańczuk, Sławomir Kołodziejczyk, Michał Rybak, Robert Telus oraz prezes klubu Sławomir Telus. - Nasz klub działa od 1974 roku. Jest w nim 40 osób – wyjaśnia prezes. Sławomir Telus krew zaczął oddawać od września 1980 roku. Robi to regularnie. Nic więc dziwnego, że przez ten czas oddał już ponad 50 litrów krwi. Jak przyznaje, odebrane z rąk starosty wyróżnienie jest dla niego bardzo ważne. – To docenienie naszej działalności, która na co dzień nie jest szczególnie dostrzegana. W szpitalu nikt przecież nie wie, czyją krew dostaje. A takie uroczystości to zauważenie nas, krwiodawców, osób, które bezinteresownie dają z siebie coś innym ludziom – dodaje.

W części uroczystej sesji podsumowana została również sportowa rywalizacja uczniów w Mistrzostwach Powiatu Opoczyńskiego. Wśród szkół podstawowych najlepsza okazała się szkoła w Wójcinie. – Wyróżnienie na pewno cieszy, ale zapracowali na nie uczniowie, którzy w sporcie osiągają naprawdę bardzo dobre wyniki – mówi Beata Grabowska, dyrektor szkoły. Jak dodaje, wyniki sportowe są bardzo ważne, ale niezwykle istotna jest również rywalizacja w duchu fair play, która uczy także tych najmłodszych właściwych postaw. Najlepsze wyniki sportowe wśród gimnazjów miało gimnazjum z Zespołu Szkół Prywatnych w Opocznie. Wśród szkół ponadgimnazjalnych najlepszy okazał się Zespół Szkół Ogólnokształcących w Opocznie. Ważnym punktem sportowego podsumowania było także wyróżnienie najlepszych trenerów.