Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

REGION

Samorządy wspierają Szlachetną Paczkę

środa, 02 grudnia 2015 14:34 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs
Marcin Prejs
Do 50 opoczyńskich rodzin trafi w tym roku pomoc w ramach Szlachetnej Paczki. W akcję wsparcia najuboższych zaangażowały się także miejscowe samorządy.
Szlachetną Paczkę wesprze w tym roku m.in. gmina Opoczno. Samorząd zarejestrował się już na stronie internetowej projektu i wybrał rodzinę, do której trafi pomoc. – Chcemy pomóc matce samotnie wychowującej czwórkę dzieci. Jedno z nich jest chore, więc wydatków w tej rodzinie na pewno nie brakuje – wyjaśnia Tomasz Łuczkowski, sekretarz miasta. Jak dodaje, na paczkę dobrowolnie złożą się pracownicy urzędu.

W akcję włączą się również gminy Białaczów i Poświętne. – Do pomocy chcemy zaangażować nie tylko urzędników, ale także lokalnych przedsiębiorców – mówi wójt Poświętnego Michał Franas. Wójt wyjaśnia również, że w poprzednich latach z pomocy Szlachetnej Paczki korzystały rodziny także z gminy Poświętne. – Tym bardziej czujemy się zobligowani do tego, by pomagać rodzinom, które tej pomocy aktualnie najbardziej potrzebują – dodaje.

Szlachetną Paczkę wesprze w tym roku również powiat opoczyński. – Wybieramy właśnie rodzinę, do której skierujemy naszą pomoc – wyjaśnia wicestarosta Marcin Baranowski. Paczkę utworzą nie tylko pracownicy starostwa, ale także radni. – Chcemy pomagać, bo wiemy jak ważna może być taka pomoc dla tych rodzin, które w okresie zimowym nie mają pieniędzy choćby na opał, ciepłe ubrania czy buty dla dzieci – dodaje wicestarosta.

W tym roku w bazie Szlachetnej Paczki jest 50 opoczyńskich rodzin. 13 z nich ciągle jeszcze czeka na swoich darczyńców. Finał Szlachetnej Paczki zaplanowany został na 12 i 13 grudnia. To właśnie wtedy paczki stworzone przez darczyńców trafią do rodzin potrzebujących wsparcia. Zawiozą je wolontariusze Szlachetnej Paczki. W powiecie opoczyńskim liderem akcji jest Arkadiusz Nita. W charytatywnej pracy pomaga mu 19 wolontariuszy.

Zapraszamy do nas: