Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna, Matka Łaski Bożej              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Dąbrówka
Dziś jest: Piątek, 07 maja 2021

REGION

Są pieniądze na rondo i parkingi

czwartek, 31 grudnia 2015 12:51 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs
Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi opublikował ostateczną listę rankingową wniosków o dofinansowanie w ramach schetynówek. Wynika z niej, że obydwa wnioski złożone przez powiat opoczyński uzyskają dofinansowanie w ramach tego programu. Pieniędzy starczy także wniosek złożony przez gminę Opoczno.

Według wstępnej listy rankingowej wnioski złożone przez powiat znajdowały się na czwartym i ósmym miejscu. To gwarantowało przyznanie dotacji. Wniosek złożony przez gminę był 19. Znajdował się więc na pierwszym miejscu listy rezerwowej. Ostateczna lista rankingowa przyniosła trochę zmian. Powiatowe wnioski spadły o jedną pozycję, ale i tak miejsca piąte i dziewiąte gwarantują dofinansowanie w ramach schetynówek. Wyżej na liście jest za to wniosek gminy Opoczno. Po złożonym przez samorząd odwołaniu i przyznaniu dwóch dodatkowych punktów, awansował on z 19. na 14. pozycję. Oznacza to, że również on może liczyć na dofinansowanie w ramach rządowego programu.

W ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 powiat opoczyński zrealizuje dwie inwestycje. Pierwsza z nich polega na rozbudowie drogi Opoczno – Końskie, tym razem na odcinku Parczówek – Petrykozy. To drugi etap przebudowy powiatowej drogi. Wartość zadania opiewa na blisko 4 mln zł. Za te pieniądze ma zostać rozbudowany odcinek o długości 1,4 km. Druga inwestycja to rozbudowa drogi Opoczno – Drzewica na odcinku Idzikowice – Brzuza. Przebudowa nieco ponad 2-kilometrowego odcinka drogi ma kosztować ponad 6 mln zł.

Złożony przez gminę Opoczno wniosek zakłada przebudowę skrzyżowania ulic Biernackiego i Partyzantów na rondo wraz z budową dwóch łączników w okolicach szpitala. Pierwszy połączy ul. Biernackiego ze Skłodowskiej, drugi Biernackiego z Partyzantów. Przy obydwu łącznikach ma powstać 130 miejsc parkingowych. Inwestycja pochłonie blisko 3,2 mln zł.

Każde zadanie zakwalifikowane do Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 może liczyć na dotację w wysokości 50 proc. kosztów inwestycji. Opublikowana przez ŁUW ostateczna lista rankingowa musi jeszcze w terminie do 20 stycznia zostać zatwierdzona przez ministra.