Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: Sobota, 23 stycznia 2021

REGION

Miłośnicy muzyki poszukiwani!

poniedziałek, 25 stycznia 2016 16:03 / Autor: Weronika Chochoł
Weronika Chochoł
Gminna Orkiestra Dęta z Jastrzębi zaprasza do wspólnego grania! Wiek, zawód i płeć nie mają znaczenia – liczy się miłość do muzyki.

Orkiestra działa od ubiegłorocznych wakacji. Wtedy to udało się pozyskać kilka instrumentów. Teraz orkiestra ma za sobą debiut i wiele planów na przyszłość, o których mówi Paweł Woźniak – prowadzący:

Cały czas trwa nabór do orkiestry. Jej członkiem może zostać każdy, niezależnie od wieku, czy umiejętności. Ważne są chęci i zmysł muzyczny:

Póki co orkiestra jest grupą młodzieżową, jednak Paweł Woźniak ma nadzieję, że z czasem stanie się ona wielopokoleniowa. Sami muzycy są zadowoleni z tego, że zdecydowali się zasilić szeregi orkiestry:

Uczniowie chwalą nauczycieli, a nauczyciele nie kryją radości z postępów uczniów:

Nauka gry na instrumentach dętych w Gminnej Orkiestrze Dętej z Jastrzębi jest bezpłatna. Istkieje również możliwość wypożyczenia instrumentów. Wszyscy, którzy chcieliby dołączyć do grupy cały czas mają taką możliwość. Informacje dotyczące orkiestry otrzymać można w Urzędzie Gminy w Jastrzębi, lub kontaktując się z prowadzącym – Pawłem Woźniakiem ( tel. 531 – 778 – 398).

A oto próbka sił gminnej orkiestry z Jastrzębi:

"Sto lat" na trąbce w wykonaniu siedmioletniego Karola:

Kolęda "Mędrcy Świata" w wykonaniu Orkiestry: