Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Maurycy i Towarzysze, męczennicy
Dziś jest: 22 września 2020
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

REGION

Kolędy wyśpiewane sercem

piątek, 29 stycznia 2016 10:29 / Autor:
fot. K. Piotrowska/GN Radom
Reprezentanci 11 placówek wzięli udział w I Festiwalu Kolęd i Pastorałek Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Mazowieckiego, który odbył się w czwartek w Białobrzegach. To uczta dla ucha i wrażliwych serc.

Kolędy i pastorałki na scenie białobrzeskiej hali sportowej śpiewali niepełnosprawni m.in. z Radomia, Jedlanki, Brwinowa, czy Ciechanowa. Zaprezentowali bardzo dobrze znane i niemal nieznane utwory. Zadziwiali ciekawymi i różnorodnymi aranżacjami.  Ostatecznie laureatem festiwalu został zespół ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Ostrowi Mazowieckiej. Przyznane zostały też wyróżnienia.  - Poziom festiwalu był bardzo wysoki. Wszyscy uczestnicy prezentowali fantastyczne wykonania na najwyższym poziomie. Bardzo dobrze dobrali repertuar. Wszystkim wykonawcom należą się ogromne gratulacje. Każdy bez wyjątku bardzo mocno zaangażował się i przygotował na występ podczas festiwalu - powiedziała nam Katarzyna Goździk, członek jury i jednocześnie koordynatorka Strefy Młodych - Razem Ponad Niebo w Jasionnie.

Przewodniczącym jury był ks. prałat Henryk Ćwiek. Impreza została zorganizowana przez: Katolickie Stowarzyszenie "Serca dla Serc", Środowiskowy Dom Sapomocy w Jasionnie oraz Centrum Wolontariatu Strefa Młodych - Razem Ponad Niebo. Mamy już zapewnienie, że inicjatywa będzie kontynuowana. Patronem medialnym festiwalu było Radio Plus Radom. Honorowy patronat objął zaś m.in. biskup radomski Henryk Tomasik.