Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Krzysztof, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Mirzec, Gadka
Dziś jest: Niedziela, 25 lipca 2021

REGION

Nie tylko Kawka i Ryś

środa, 03 lutego 2016 13:52 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs
Według Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska Opoczno jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych miast w Polsce. Władze miasta zastanawiają się, jak zmienić ten stan rzeczy. Chcą pozyskiwać zewnętrzne środki na programy, które mogą w tym pomóc.

Z raportu Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska wynika, że Opoczno jest na drugim miejscu pod względem zanieczyszczenia powietrza rakotwórczymi i mutagennymi substancjami. W odpowiedzi na ten raport włodarze miasta zapowiadają szereg działań zmierzających do poprawy jakości powietrza w mieście. Andrzej Śliwka, doradca burmistrza.

Bo Tomaszów Mazowiecki również znalazł się bardzo wysoko w opublikowanym przez GIOŚ rankingu. Efektem współpracy ma być konferencja właśnie na temat sposobów poprawy jakości powietrza, która przeprowadzona zostanie w Opocznie prawdopodobnie 10 marca. Józef Róg, starosta opoczyński.

Podobną receptę na poprawę sytuacji przedstawia doradca burmistrza Andrzej Śliwka.

Miejscowe władze będą chciały więc wykorzystać niekorzystny dla Opoczna raport do tego, by skuteczniej sięgnąć po zewnętrzne środki na programy, które mogłyby wpłynąć na poprawę jakości powietrza w regionie. Z wynikami samego raportu nikt tu na razie nie dyskutuje, chociaż wiadomo, że w Opocznie powietrze badane było tylko w jednym miejscu, na placu Kościuszki. Inna sprawa, że nie tylko w tej części miasta ludzie palą w piecach niemal wszystkim, czym się da. A efekty takiego spalania zarejestrują nie tylko specjalistyczne urządzenia pomiarowe, ale niestety także nasze organizmy.